Maskeli Elon Mask

Bir geldi, pir geldi niye geldi, niçin geldi, ne istedi?
Bir sürü soruyu aklımızdan çıkarmak için çok ince bir algı yönetimi uyguladı güzel fotoğraflar verdi gurur okşayan ziyaretler yaptı ve gitti.
El adamı karakaşımız, kara gözümüz için iltifat etmez, firması zarar ederken borsa değeri artan bir şirketin sahibi aslında Muhasebe, İktisat ve Bankacılık ve de Borsa derslerinde okutulması gereken bir Pentagon masalı.
Bu harika çocuklar genelde garajlardan çıkarken bu seferde Henderman soyundan bir tane çıkıyor.
Çok kritik bir dönemde Türkiye'ye geliyor.
Ülkem karar vermiş yerli otomobil yapacak. Hem de %100 Elektrikli olarak yapacak.
Aslında biz bunu 6 yıl evvel yapmışız ve Elon Musk'ın Tesla'sından daha da verimlisini becermişiz.
Adanalı bir Toros delikanlısı kendi öz kaynaklarıyla başarmış bu işi yaptığı trafikte yürüyen araçlarıyla da 4 milyon kilometreye varan bir geçmiş tecrübe çizgisi çizmiş ve şimdi sahne alacak, eşikte sıra beklerken bir yerlerin Henderman tabanlı, maskeli Elon'u çıkıp geliyorsa biz bunun arka planını öğrenmeliyiz. Acaba 1930'lu yıllarda kapatılan Kayseri uçak fabrikasının hikâyesi gibi olmasın; Biliyorsunuz ABD'liler siz uçak yapmayın biz bedava verelim deyince, alım komisyonunda ki bir saf ya da hain veya aptal "Amerikalılar bedava verirken ben bu uçakları alırsam, Millet beni topa tutar" demek gafletini (bence hıyanetini) göstermiştir. (Bu adam kimdir? Mal varlığı araştırılmış mıdır?
O yıllarda üretime devam etseydi Türk Uçak Sanayi biz bu gün kendi uydularımızı yörüngelerine yerleştirmiş bir ülkeydik ve gezegenler arası seyahat ediyorduk.
İlim, Bilim, Fen ve Teknoloji ve de disiplinlerarası çalışma yapabilecek 21. Asrın Fen adamlarını yetiştirmeliyiz. Akademik sıfatları maişet gailerine ve dünya menfaatine kullanan garip guraba ile olmadı, olmuyor, olmayacak.
Her televizyon kanalında Eğitim modelinden şikâyet var, heyhat bir model gören, bilen var mı?
Eğitim Bakanlığında Altı Bakan, Sekiz Müsteşar, harcanan milyarlar, geçen zaman, eritilen heder edilen gençliğim, yazıklar olsun görüpte düzeltmeyene, sebep olana, yol verene.
Yerli ve Milli Toros yiğidimiz Stanford'da ders veriyor, bizim Üniversitelerimizde Kürsüler akademik sıfatların işgali altında olduğundan ve çapsızların akademik kıskançlığından eşikten öteye sokulmuyor.
Bir yıl önce yazdım bu GÜTÖ (Gülenist Terör Örgütü) mafyası Kârhane'ye dahi imam atamış, YÖK'ün İMAMI KİM? YÖK'ün İMAMI bulunmadan bu mücadeleye katkı veriyormuş gibi gözüken samimiyetsizleri de Nurettin Veren sütunlarında yazıyor.
Sahi; YÖK'ün İMAMI KİM?

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Yalçın Koçak - Mesaj Gönder 14 Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?