Hukuki süreç devam ederken gelen infaz!

Bugün size dostlarımın iki çift muhabbet ettiğim tanıdıklarıncadde sokakta gezerken sordukları bir özel durumdan affınıza sığınarakbahsetmek istiyorum.
Anlatayım..
Ferizli Belediyesi ile aramızda uzun yıllardır deva eden Bir Yudum Çay bahçesi ile ilgili bir dava var..
FerizliAdliyesinde açılan ancak geçtiğimiz yıl Yargıtayın kısmen bozup geri gönderdiği icra davasındaFerizli yerel mahkemesi tekrar Üstübiler Ltd Şti. aleyhine kararı yargı yolu açık olarak vermişti.
Mahkemenin bu kararına bizler yeniden itiraz ettik ve beklemeye başladık..
Ancak aradan geçen bir ay gibi kısa bir süre sonra Ferizli belediyesi icra takibini göndererek itiraz süresini beklemeden cezayı infaz edeceğini bildirmişti.
Yaptığımız araştırmada hukuken uygun olup yukarı ki mahkemeyi beklemeye bileceği bilgisine ulaştık.
Yani önce tahakkuk eden borcu ödeyecek sonra Yargıtay?dan gelecek kararı bekleyeceksiniz.
Şeriatın kestiği parmak acımaz? deyimini de bahane ederek, gelecek adalete de güvenerek yasal faizleri ile birlikte 11 bin 835 lira 65kuruşödedik.
Böylece Ferizli Belediyesi hukuk işler yetkilileri Üstübiler Ltd. Şti. ile ilgili icra dosyasını yerel mahkemenin verdiği geçici kararı Yargıtay?ı beklemeden infaz etmiş oldular.
Şimdi bizim bekleyeceğimiz iki mahkeme var birisi Ankarada bulunan Yargıtay ki neticesi çok uzun sürmez; ikincisi ise mahkemeyi Kübradır sabır ister!..
Konuyu haberleştirmek yerine objektif olarak yansıtmamın daha doğru olacağını arkadaşlarımın da tavsiyeleri ile uygun buldum ve köşeye yazdık.
Nihayetinde meseleyi dile getirmekteki amacımız Ferizlide bir çok kişinin bu meseleyi biliyor ve bekliyor olması, ikincisi malum çok şedit bir şekilde dedikodu ve bühtanda bulunulan bir yapının olması nedeniyle, bilgilendirmek amaçlı gerek duyduk.
Belirtmeliyiz ki
Ferizli Kaymakamlığında bir önce ki dönem görev yapan kaymakam ve Ferizli Belediyesi ile aramızda vuku bulan ve lehimize sonuçlanan bölge mahkemesi kararı hakkımız saklı bulunmaktadır!
Zamanı geldiğinde bizde saklı kalan haklarımızı kullanacağınızı ifade ederim..
Mustafa Üstübi.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Üstübi - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.