Öyle bir yalan söyle Ki!

Son dönemlerde şehrin içinde bulunduğu duruma ilişkin itirafları duymayı alıştık. Bu kez de itiraf Sayın Vali Mustafa Büyük'ten geldi.
Vali Büyük Sakarya'da ki doktor açığının devam ettiğini ‘maalesef hala daha çok talep edilen bir İl değiliz' sözü ile anlattı.
Kamu Kurum yöneticilerinin dönem dönem benzer açıklamalar yaptığına, şikâyetlerde bulunduklarına tanıklık ettik. Açıklamaların ortak paydası, şehrin gelişmediğine yönelik oldu.
En sonunda Veli Bey de mevcut duruma itiraz ederek bir tespitte bulundu. Bu il hak ettiği yerde değil, yatırımlardan yeterli payı bir türlü alamadı.
Vali Bey konuşmasında geleceğe dair daha iyi noktada olacağımız umudunun altını çizmiş. Bu umudu bu şehirde yaşayan her yurttaş uzunca zamandır taşıdı.
Bu umudun peşine takılarak 03 KASIM 2002'den bu yana iktidarın önümüze getirdiği her sandıkta karşılığını verdi. Yurttaş üzerine düşeni fazlası ile yerine getirdi, iktidar ülke ortalamasının üzerinde destek buldu bu şehirde.
Yatırımlardan aldığımız pay ile iktidara sağlanan destek karşılaştırıldığın da tablo da ortada. Kamu yöneticilerinin acı itirafları ne durumda olduğumuzu gösteriyor.
Skandala varan haberler ile ülke gündemin de hep yerimiz oldu. Hastanelerde sedyelerde yatan ve müdahale bekleyen hastalarımız yaygın medya sayfalarını süsledi.
Elektrik kesintisinden çalışamayan ve tüm gün hasta tedavi edilemeyen, taburcu edilemeyen hastalarımız oldu.
Biraz rüzgâr biraz kar yolları kapanan ilçelerimiz köylerimiz oldu, elektrik verilmeyen bölgelerimiz oldu.
Şehir ekonomisine önemli oranda katkı koyan fabrikalarımız birer birer özelleştirildi, bacası tütecek olan fabrikamızın akıbeti ortada.
Bu şehirde işsiz sayımız hep ülke ortalaması üzerinde oldu.
Yurttaş olumsuzluklar içinde yaşamaya alıştırıldı ama bir taraftan da iktidar temsilcileri umut dağıtmaya devam etti.
Daha iyi olacağız, iyi günler yakında tarzında açıklamalar ile 11 yıllık AKP iktidarı geride kaldı ama bizim umudumuz devam ediyor!
İktidar bu şehir üzerinde sabır sınaması yapıyor sanırım. Şu ana kadar da başarılı oldu. Bu durum böyle gidecek mi onu kestirmek mümkün değil.
Ama görünen şu ki; başka illerden tayin yolu ile beklenen doktorlar bu sözlere fazla itibar etmiyor, gelmiyorlar.
Hal böyle olunca da hekim açığımız devam ediyor.
200 Yataklı Kadın Doğum Ve Çocuk hastanesi yer tahsisi dün gerçekleştirildi. Yerin tespit edilmesi yıllarca sürdü, sürecin ilk başladığı dönem aklıma geldi. O günler de servis edilen haberler hastanenin kısa sürede biteceği yönünde idi.
Oysaki yer tahsisi yeni yapıldı. Bir bardak suda fırtına koparmak. Ortada henüz bir şey yok ama yıllar önce bu sorunu da çözdük türünden açıklamalar vardı.
Anlaşılan kamu yöneticileri sırası ile itiraflarda bulunmaya, iktidar temsilcileri de geleceğe dair umut vaat etmeye devam edecekler.
‘' Bana öyle bir yalan söyle ki sevgilim, ömür boyu inanayım ‘'
Özdemir ASAF
Ergün ÖZKAN

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ergün Özkan - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?