HAYIRLISI İLE BİTER İNŞALLAH

Evet, ister beğenin ister beğenmeyin. Ne yani ben anayasa yazamam mı?
Kaç senedir bir furyadır gidiyor. Nerdeyse bütün bilen bilmeyen herkes anayasa uzmanı kesildi. Neymiş efendim bu anayasa toplumun ihtiyaçlarına cevap veremiyormuş muş.
Efendim bu anayasa özgürlükçü değilmiş miş. Efendim bu anayasa çağdaş değilmiş miş.
Efendim bu anayasa birey odaklı değilmiş miş. Eee ne yapmak lazım o zaman? Bu anayasayı
kırpıp kırpıp atıp yıldız yapacağız. Bu kadar basit işte. Ondan sonra kafamıza göre yenisini yazarız olur biter bu kadar kolay. Bundan iyisi Şam'da kayısı.Fakat yazmaya başladığım anayasa süper olacak ve kimse değiştirmeye lüzum dahi hissetmeyecek. Evet, bu kadar sağlam düzgün ve sağlıklı bir anayasa. Daha ne istiyorsunuz.
Aklıma gelmişken sormadan geçemeyeceğim bu anayasanın nesi vardı da beğenilmedi onu da anlamış değilim şahsen. Bana sorarsanız 1960 anayasasını yeniden yürürlüğe koymak daha sağlıklı olurdu. Bakıyorum da herkes ordinaryüs anayasa profesörü oldu adeta. Bilen de bilmeyen de, anlayan da anlamayan da konuşuyor. Hani bir laf vardı ya ağzı olan konuyor diye adeta öylesine oldu.
Tabi ki sen kalk anayasandan bir sürü kanunu AB istiyor diye iptal et, üstüne üstlük AB anayasasını ve ceza kanunlarını en başta kendi anayasanın ve ceza kanunlarının üstünde kabul etondan sonra tabi ki bu anayasa bu şartlara uyum sağlayamaz.
Birde dikkatimi çeken AKP iktidara geldiğinden bu güne nedense hep bir anayasa değişikliğinden bahsedilir oldu. Şimdi düşünmeden edemiyorum. Acaba bu anayasa AKP nin düşüncelerine ve yapılarına ters geliyor da onun için mi anayasa değişikliğine ihtiyaç duyuyorlar? Acaba bu anayasanın neresini beğenmiyorlar? Gerçi onların beğenmediği ve değişmesini istedikleri çok şey var ya. Örneğin içkili yerleri bir arada ayrı bir yerde toplamak gibi. İyide araştırılınca en çok içki tüketilen yerlerin arasında Konya ilini görünce de insan şaşırmadan edemiyor. Doğu ve Güneydoğu illerimizde içki satışı yok denecek kadar azdır. Fakattt, ilinden ilçesinden köyünden çıkıp başka yerlere giden birçok insanı da alkol tüketirken görünce insan düşünmeden edemiyor. Acaba niçin böyle yapıyorlar. Yoksa kendi yaşadıkları yerde alkol kullanmaktan utanıyorlar mı? Eğer alkol kullanmaktan utanıyorlarsa niçin başka yerde alkol tüketme ihtiyacı hissediyorlar? Dikkat ederseniz AKP li olduğunu söyleyip alkol tüketen bir sürü insanı çok rahat görebilirsiniz.
Haa bu arada değinmeden geçemeyeceğim bir husus daha var. Ne mi? AKP li olduğunu ifade eden hanımefendilerin hepsi türbanlı ve elbiseleri uzun ve kendilerini diğer hanımefendilerden çok iyi ayırt ediyorlar. Fakatttt nedense yüzlerine bakınca hepsini süper makyajlı görüyoruz. İyide benim bildiğim dinimiz kadınlarımıza evde kocalarınız için kendinizi süsleyin demiyor mu?Peki, o zaman sokak ta cadde de ne bu dikkat çekici makyajla dolaşmak ne oluyor.
Burada da Hz. Mevlana'nın bir sözünü etmeden geçemeyeceğim.
YA OLDUĞUN GİBİ GÖRÜN YA DA GÖRÜNDÜĞÜN GİBİ OL.
Bende KANDIRAN KENDİNİ KANDIRIR diyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Murat Uygun - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?