24 saat uzun zaman

Yerel seçim havasını bir türlü girilemiyor, 17 Aralık ve paralel yapılanma diye koparılan yaygara devam ediyor. Mevcut belediye başkanlarının memnun olduğu bir durum, aksi halde 5 yıllık hizmet süreleri sorgulanacak ki vay hallerine!
Seçmene anlatacak akıllarda iz bırakan proje ve yatırım olmadığı için bu seçim tam da istedikleri gibi seyrediyor. Dolayısıyla mevcut durumu avantaj haline dönüştürme çabaları da anlatılacak yatırım olmamasından.
CHP ve MHP adayları ise operasyon üzerinde durmadan, yerel seçimin düzeneğine uygun proje ve yatırım taahhütleri üzerinden kampanya yürütme çabasındalar.
Her yeni gün, yeni gelişmeler ile ilerliyor. Gün yüzüne yeni yeni bilgiler çıkıyor, kuşku yok ki seçimin kaderini etkileyecek gelişmeler.
İktidar ilk defa savunma üzerinden, saldırı geliştirerek kampanya yürütüyor, geleceğe dair söyleyecek sözü yok. Bu hali ile Büyükşehir başta olmak üzere her alanda yarış olacaktır.
Yakın zamana kadar iktidar temsilcileri 17 seçim bölgesinin tamamında seçim alacakları iddialarında bulunuyordu, bazı çevrelerde de iddia karşılık buluyordu. Bugün ise manzara farklı, iktidar temsilcilerinin de böylesi yüksek perdeden bir iddiası yok, buna inanacak çevre de kalmadı.
Seçim toto oynayıp kanaat belirtecek, sonuçları önceden ilan edecek durumda değilim. Bildiğim yada bu hususta kamuoyunda oluşan havanın, yarış her bölgede olacak. 7-8 ilçede ise kıyasıya mücadelenin olduğu yönünde hâkim kanaat var.
CHP Ecevit KELEŞ ile başta kırsal bölgeler ve ilçeler olmak üzere önemli yol aldı, pozitif hava oluşturdu. Keleş'in çalışkan tavrı seçim kampanyasına renk kattı. Keleş'in hareketli ve üretken tavrı, tüm ilçe adayları üzerinde de etki oluşturdu. Onun içindir ki seçim kolay geçmeyecek.
MHP'li adayların belli başlı bölgelerde ortaya koydukları performans, o ilçelerde yarışın içinde oldukları mevcut belediye başkanlarının işlerinin zor olduğunu göstermekte.
Muhalefet doğru argümanları kullanmakta geleceğe dair projeler paylaşmakta. Bu hali ile de AKP bu seçimi tek başına ve rahat geçiremeyecek.
Siyasette 24 saat bile uzun zamandır sözü her dönem karşılık bulmuştur. Bu seçim de bu sözün daha da ağırlığı olduğunu görmek mümkün.
Bugünden görünen tablo bu, haftaya bakalım ne olacak.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ergün Özkan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?