Sağlıkta yatırımı kimler neden istemiyor?

Sakarya'da Sağlık sektöründe çok ciddi yatırımlar yapıldığı konusunda geçen hafta bir yazı köşeme taşımıştım.
Bu yazım tamamen İl'imize yapılan yatırımlar üzerine bir öz eleştiri anlamı taşıyordu. Her şeyden önce Acıbadem-Medical Park gibi hastanelerin Sakarya'ya yatırım yapmasını kim istemez ki?
Bence bu tür büyük kuruluşların İlimize yatırım yapması diğer özel hastanelerinde, daha ciddi yatırımlar yapmasını teşvik eder diye düşünüyorum. Bugün Acıbadem-Dünya Göz- Birleşik Göz ve Medical Park gibi sağlık sektöründe dev kuruluşlardan Kocaeli İl'i faydalanırken ne acıdır ki bir Sakaryalı olarak bu tür Sağlık kuruluşlarından istifade edemiyoruz.
Özellikle Göz ve Fizik Rehabilitasyon dalında İlimizde çok ciddi sıkıntılar yaşandığını gerek yazılı gerekse görsel medyadan biliyoruz.
1 milyona yaklaşan nüfusumuz ile Sağlık sektörüne yatırım yapacaklar için cazip bir İl olmamıza rağmen teşvik konusunda nedendir bilemiyorum yeterli destek verilmiyor.
Sakarya olarak özellikle Sağlık konusunda binlerce insanımızın Kocaeli 'ye-İstanbul'a gidip dertlerine deva aradıklarını gören birisi olarak bu illerde çektikleri çileyi de biliyorum.
Bugün Kocaeli Araştırma Hastanesine giden insanlarımız oldukça fazla… Göz konusunda yüzlerce kişinin neden Kocaeli'ne taşındığını, Fizik tedavisi için neden İstanbul'a taşındığını Sakarya olarak oturup düşünmeliyiz ve tartışmalıyız…
Sakarya'da neden bir Acıbadem Hastanesi neden bir Medical Park hastanesi yok diye de düşünmeliyiz bence…
Sonuçta bu tür dev yatırımlar Sakarya'da sağlık sektörüne rekabet getirir kalite getirir…
Son günlerde İstanbul merkezli bir sağlık kuruluşunun Göz ve Fizik Rehabilitasyon dalında İlimizde faaliyete geçecek olması ve Sakarya'ya ciddi bir yatırım yapacak olması açıkçası beni mutlu etti.
Özellikle Göz ve Fizik Rehabilitasyon dalında faaliyet gösterecek olan bu kuruluşun yapacağı yatırımın arkası gelir ve Sağlık sektöründe Kocaeli ‘ye-İstanbul'a bağımlı kalmaktan kurtuluruz.
Sağlık sektöründe yapılan bu yatırımlar doğal olarak bazı kuruluşları çok daha ciddi yatırımlara teşvik edecek.
Sonuçta bundan en kazançlı çıkacak olan da vatandaşlarımız olacaktır diye düşünüyorum…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Coşkun Bilir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?