Hayvan sever olduğunu iddia edenler!

Geçtiğimiz günlerde ulusal ve yerel basında görüntülü olarak yayımlanan, Ferizli?de araba üstünde seyahat eden köpek haberine, sözüm ona 'hayvan severler' tarafından Sakarya Valiliği'ne şikayette bulunularak ceza kesilmesine sebep oldular.
Söz konusu olay, Ferizli ilçemizin esnaf ve eşraflarından olan Ali Ağabey, bahçesine gitmek için kamyonetine bindiğinde sevimli köpeği "Tüylü" derhal aracın tavanına çıkarak oturur ve sahibinin hareketini bekler. Kamyonetin kasası olmasına rağmen orada değil de, sahibine daha yakın olmak için tavanın üstüne oturur ve beraber yolculuk yaparlar.
İşte bu olayı haberden seyreden güya hayvan severler yada adı her neyse, durumdan vazife çıkararak derhal 'mal bulmuş mağribi' gibi şikayet ederek ceza kesilmesine sebep olurlar.
Elbette kesilen 92 TL para cezasının miktarı önemli değil.
Ancak sevgiye ceza kesilmesi acıdır ve önemlidir.
Tüylü'ye kesilen cezanın duyulması evde çok büyük üzüntüye sebep olur.
Ali ağabeyin kalbinin kırılmasına ve en küçük torunu Almira'nın ve ablalarının ağlamasına neden olur.
Çünkü onlar büyük babalarının Tüylü ile birlikte bu denli sevgisine hem sevinir hem de çaktırmadan kıskanırlar; "Acaba onu bizden daha mı çok seviyor" diye!
Siz, durumdan vazife çıkartanlar her kimseniz!
Yaptığınızı beğendiniz mi?
Gömüldüğünüz koltuklarınızdan herhangi bir araştırma zahmetinde bulunmadan; o sevgi yumağı haline gelmiş dede torun ve tüylü muhabbetini darmaduman ettiniz!
"Hayvan severler" diye geçiştirilen siz yada sizlerin kim olduğunu tam bilmemekle beraber, bu tatsızlığa sebebiyet veren kimseniz,size tavsiyem: "önce İnsan sevgisini öğrenin,hayvan sever olursunuz zaten. "
Ama sadece 'Hayvan sever' olursanız,insan sevgisinden mahrum kalırsınız!
İşte o söz konusu aracın üstünde tutunmadan, dayanmadan, bağlanmadan seyahat eden köpek Tüylü'nün bildiği ve ifşa ettiği İnsan sevgisidir.
Hemen her ihtiyacını gördüğü köpeğinin, aracın tavanda oturduğu bilinci ve hassasiyetiyle birlikte seyahat edebilen insana da hayvan sever denir.
Şikayet ederek ceza kesilmesine müsebbip olanlar, size ikinci tavsiyem; Gidin o aileden özür dileyin ve bir daha sevgiyi cezalandırmaya sebebiyet vermeyin!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Üstübi - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (264) 273 53 53
Reklam bilgi

Anket Sakaryaspor bu sezon nasıl bir performans sergileyecek?