Uncuoğlu'na göre sorunumuz muhalefet!

Uncuoğlu tüm konuşmasını muhalefet üzerinden yürütmüş, konuşma metnine bakınca kim iktidar kim muhalefet kestirmek mümkün değil.
Oysa ki danışma toplantılarında beklenen açıklamalar neler yapıldığı ve bu dönemden itibaren de yapılacak olan işlerin konuşulması olması gerekirken, tüm tartışma muhalefet üzerinden yürümüş.
Uncuoğlu hızını alamamış ki tek partili dönemi sorgulamış, CHP ve MHP ye yüklendikçe yüklenmiş. Konuşma metninden anlaşılan bu İl'in tek sorunu CHP ve MHP.
İl'in tüm eksiklikleri giderilmiş, sorunsuz bir yaşam sürüyoruz, iktidar ve temsilcileri her gün yeni yeni projeler kazandırmaya çalışıyorlar ama bunlara engel olan bir muhalefet var ortada. Uncuoğlu sanıyorum bize bunları anlatmaya çalışmış.
Konuşmanın en çarpıcı bölümü ise " Milletin sağduyusu sayesinde üç genel seçim iki referandum ve iki yerel seçim kaybettiler. Akıllandılar mı? Hayır. " Sandık ve sonuçlarına ilişkin tespiti doğru, buna kimsenin de itiraz ettiği yok.
Uncuoğlu bunu söyleyerek ne istiyor muhalefetten akıllanın artık sonuçlar ortada bundan sonra eleştiril nitelikte sözler sarf etmeyin, ne yaparsak ya da yapmasak ta eleştirme hakkınız yok.
Milletin sağduyusu geçmiş seçimlerde bize bu hakkı tanıdı dilediğimizi yapmak ve söylemek hakkına sahibiz, bu devran böyle de devam edecek. Yüksek perdeden kibir.
Danışma toplantısının tüm zamanı muhalefeti eleştirmek ile geçmiş. İl'in geleceğine dair söyleyecek sözleri olmayınca ortaya da böyle bir sonuç çıkıyor.
CHP İl Başkanı Ecevit KELEŞ ve MHP İl Başkanı Levent BÜLBÜL' e düşen görev ise bundan sonra konuşmamaları muhalefet etmemeleri. İktidar hizmet üretecek ama muhalefet eleştirilerinden çekindikleri için bunu yapamaz haldeler.
İl'in gelişiminin önünde engel olarak duruyorlar, bu tutumlarından vazgeçmeliler. Nihayi olarak milletin iradesi AKP'yi iktidar, CHP ve MHP'yi de muhalefet olarak görevlendirdi.
Muhalefet etme görevi ise Uncuoğlu tarafından yeniden tanımlandı, susmak ve göz yummak. Muhalefet temsilcilerine düşen görev Uncuoğlu' nun söylediklerini takip etmek ama itiraz geliştirmemek.
AKP'nin danışma toplantısının sonuç bildirgesi tam böyle hazırlanacaktı ki, milletvekili Ali İhsan Yavuz sağlık sektöründe de sorunlar var diye bir iddia ortaya attı, bizim de kafamızı karıştırdı.
On bir yıldır iktidarız ama sağlıkta sorunlar devam ediyor, bunları da çözmeliyiz diye bir tespittoplantı sonuç bildirgesine ilave ediliyor.
Her şey yolunda giderken Yavuz düzeni bozma İl'in sorunlarının konuşulmadığı toplantı eksik olarak tamamlanmış.
Tek sorunumuz muhalefet, bunu da görelim artık !
Ergün ÖZKAN

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Ergün Özkan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?