Sağlık'ta yatırımlar dikkat çekici...

Sakarya'da son yıllarda sağlıkta yaşanan sorunlar tartışılırken, ilimizde sağlık alanında hizmet veren özel sektörler yeni yatırımlara hazırlanıyor.
Özellikle Göz dalında şehrimizde önemli bir eksikliğin olduğu yıllardır konuşulur, tartışılır.
Göz dalında hastalarımız yıllardır Kocaeli, Bursa ve İstanbul'da sorunlarına çare ararlar. Sakarya'da özellikle 1999 depreminden sonra sağlık alanında ciddi yatırımların yapıldığını gözlemliyoruz.
Bu yatırımlar şehrimizin sağlık sektöründe bulunan açığı kapatma doğrultusunda güzel bir atılım…
Vatandaşlarımız gerek Devlet gerekse Araştırma hastaneleri tercih ederken, özellikle Göz alanında yaşanan doluluk ister istemez özel hastanelere olan talebi arttırıyor.
İl'imizde bu konuda sıkıntı olduğu bir gerçek… Yapılacak yatırımlar sonucu özellikle Göz 'de bu sıkıntının ortadan kalkacağını düşünüyorum. İnsanlarımız neden Kocaeli'nde, İstanbul'da veya Bursa'da derdine çare arasın?
Dışarıdan gelen yatırımcılara şehri yönetenlerin sahip çıkması sevindirici… Özellikle Göz dalında büyük bir açığı kapatmak adına yapılan yatırımlara önümüzdeki günlerde bir yenisi daha ekleniyormuş.
İstanbul merkezli olan bu Tıp Merkezinin Sakarya'da büyük bir Göz Tıp Merkezi açılması konusunda çok ciddi yatırım hazırlığında olan venividigöz Tıp merkezi yakında hizmete girecekmiş.
Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özdemir, Sakarya'da Göz konusunda son teknolojiyi kullanacaklarını ve İstanbul merkezli, branşında uzman Göz hekimleri ile Sakarya'da en iyi hizmeti vereceklerini söyledi. Tıp merkezinin en kısa sürede Sakaryalıların hizmetine gireceğini de söyleyen Sn Özdemir, Sakarya'da bu yatırımı yapmaktan da büyük mutluluk duyduklarını belirtti konuşmamızda…
Sakarya'da özellikle sağlık sektöründe yapılan yatırımlar hızla artarken, Doktorların il'imizi neden tercih etmediklerini de açıkçası anlamış değilim.
Galiba bu sektörde bir yanlışlık var ama nerede?

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Coşkun Bilir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Sakarya'daki sağlık hizmetlerini yeterli buluyor musunuz ?