Sorumlular derhal istifa etmelidir

Sakarya Araştırma Hastanesinde yaşanan trajik-komedi trencilik oyunu başta yerel medya olmak üzere tüm Ulusal basına bir bomba gibi düştü.
Ameliyata alınacak hastaların personel sıkıntısından dolayı bu şekilde ameliyathaneye götürülmesi, bir hasta yakını tarafından görüntülenince hepimiz yüzümüzü bu skandala çevirdik…
Sağlıkta neler oluyor?
Araştırma hastanesinin başhekimi bu yaşanan kepazeliği görünce acaba utanmışımdır?
İstifa etmeyi düşünüyor mu sorularını peş peşe sıralayabiliriz.
Bence ne istifa eder, ne de utanır.
Çünkü utanacak insan böyle bir rezalete asla izin vermez.
Sakarya'nın eğitimde ve sağlıkta yıllardır sıkıntıları olduğunu herkes bilmesine rağmen, bir adım dahi ilerlememesi işe göre adam değil de adama göre iş ayarlanmasından olsa gerek…
Sakarya araştırma hastanesinde bütün sorumluluğu taşeron firmalara yükleyip bu işin içinden sıyrılması hastane yöneticisini bu sorumluluktan kurtarmaz.
Tüm Ülke, Sakarya'da yaşanan bu kepazeliğe gülerken, bizlerin kenarda durup seyretmesi sanırım kamu vicdanını fazlaca zedeler.
Sağlık Bakanlığı ve Kamu hastaneler birliği sekreterliği bu konuda nasıl bir açıklama yaparsa yapsın bu rezaletin üstünü asla örtemez.
Testi kırıldıktan sonra çok yol gösteren olur…
Tüm sorumluluğu taşeron firmanın üstüne yıkmanın da çok doğru olduğunu düşünmüyorum.
400 yataklı Sakarya Araştırma Hastanesinin bazı doktorlar için doçentlik ve profluk yolu olduğu zaten konuşulup duruyordu.
Siz ne kadar Hastane yaparsanız yapın içindeki insan kalitesini yükseltemediğiniz sürece biz bu tür rezaletlerin çok daha fazlasını yaşarız.
Bu rezaleti özel bir hastanede görebilir misiniz?
Bence göremezsiniz…
Ama Devletin hastanelerinde horlanmayı-doktor kapısından kovulmayı pek ala yaşayabilirsiniz…
Sakarya olarak bizler bunları fazlası ile hak ediyoruz.
Milletvekillerimize bu yaşanan rezaletlerin hesabını sormadığımız ve önlerinde el pençe durduğumuz sürece bizlere trencilikte oynatırlar, kapılarından da kovarlar.
Sonuçta, insanlar hak ettikleri gibi yönetilirler…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Coşkun Bilir - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Anket Medyabar.com soruyor? Hayatınızdan memnun musunuz?