Sayın İsen ve Üstün'e Açık Mektup

Yüksek huzur-u aliyenize takdimdir...
Sayın; Sakarya'nın Ferizli'li milletvekilleri!
Son aylarda Sakarya'mızda diller de dolaşan bin yataklı bir hastane sözü edilmekte!
Yanılmıyorsam bu sözü ilk olarak AKP Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ferizli'li Sayın Ayhan Sefer Üstün olarak siz ifade ettiniz.
Son günlerde görüyoruz ve bakıyoruz ki yerel siyasetçiler söz konusu hastanenin kendi bölgelerine yapılması için çaba sarf ediyorlar.
Elbette kendilerince haklıdırlar ve niyetlerini yine kendileri bilir.
Ancak benim teklifim şudur ki sizler elbette Sakarya'nın milletvekillerisiniz lakin alenen ve katıksız Ferizli'li-siniz.
Sakarya'nın garip ve sefil Kuzey Bölgesi sizlerin yüzüne, sözüne, gözüne bakmakta olduğunu unutmayın! İşte bu nedenle sizlerden istirhamımız; Ferizli Tuzla Mevkiine beş bin kişilik, adı bile sevimsiz ve soğuk olan cezaevi/mahpushane yerine bin yataklı umut ve şifa veren, sözünü ettiğiniz hastaneyi inşa ettirmenizdir!
İşte o zaman "Ferizli'ye Talih Kuşu" konmuş olacaktır. Lütfen kimse bu isteğimizi tartışmaya da kalkmasın. Zira önümüzdeki 30 yılı düşünerek bu arzu ve istekte bulunmaktayız. Eğer önümüzde ki bu dönem; Liman liman olarak kalacaksa, tren yolu yapılacaksa, nehir taşımacılığı, turizm gelişecekse, büyük OSB'ler ve düşünülen, yerli oto sahaları oluşturulacaksa, sizce mahpushanemi (Zaten bin kişilik var!) yapılmalı yoksa şifahane olacak/hastanemi yapılmalı?
Yanı başına ister ikinci, ister de mevcut olan üniversitemizi koymak için arazide müsait.
Sayın İsen ve Üstün...
Eğer yıllardan beri adı geçen bu saydıklarımız bir ütopya değil de elle temas edilebilecek reel ve gerçekse; Lütfen on yıl sonra bir milyon nüfusa ulaşacak bu bölgeye hastaneyi dikmelisiniz. Buna sizin aklınız, siyasetiniz, ilminiz, beceriniz, takatiniz ve fonksiyonunuz yeterde artar bile!
Eğer yukarda sayılanlar ve yıllardır bu konuşulanlar yapılacaksa Hastanede yapılmalı. Yok, hastane yapılmaz da mahpushaneye devam edilirse söz konusu edilenlerin hiç birisinin yapılamayacağını artık anlayacağız!
Bitip büyüdüğünüz Kuzey Bölgesinin çocukları, değerleri, siyasetçileri; bakan olmasanız bile lütfen gören olun ve kubbe de hoş bir seda olarak tarihin parlak sayfalarında yerinizi şimdiden alın. Tarihin bu misyonu sizin sırtınıza yüklemesi ya bu bölgenin talihi olacak ya da sizlerin talihsizliği!
Saygı ve Selamlarımla!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Üstübi - Mesaj Gönder 1 Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.