Tatangalar bu şehrin gerçeği

Beş gündür şehrin her yerinde Tatangalar konuşuluyor. Kimileri Tatangaların yanında, kimileri karşısında;
Özellikle yapılan son kongrede başkan olan Metin Doğurcan'ın İHA tarafından basına servis edilen üstü çıplak resmi birden gündeme oturuverdi. Bir Gazeteci arkadaşımız bunu haber yapınca dün stat 'da yemediği küfür kalmamış.
Metin Doğurcan'ı yakından tanırım. Özellikle İngiltere'de iken arar konuşurduk Sakaryaspor üzerine? Sanırım vermiş olduğu o resim bugün kendini bile üzmüş ve utandırmıştır. Sakaryaspor başkanlığı gibi bir görevi üstlenen kişinin yeri tribünler değil, şeref tribünü olmalıydı?
Hele bunu haber yapan spor müdürüne koro halinde küfür etmek hiç ama hiçte hoş olmadı. Dün şehrin Büyükşehir Belediye başkanına küfür edeceksin, başkan ve yöneticilerine küfür edeceksin, bugün spor yazarlarına küfür edeceksin ve 'biz bu takımı kalpten seviyoruz' diyeceksin!..
Burada bir yanlışlık yok mu?
Tatangalar bu şehrin özellikle de Sakaryaspor'un bir gerçeği;
Bunu kabul ediyorum?
Ama Tatangalar eski Tatangalar mı?
İşte bunun özetini Tatanga liderlerinin kendi sözlerinden çözmek o kadar zor değil?
Konuştuğum liderlerinden birinin sözleri çok ilginç geldi bana;
Tatangalar kendi aralarında üçe bölündü diyerek söze başlarken,asıl sorunun özellikle deplasmanlara giderken para toplayan bazı kişilerin Metin Doğurcan başkan olduktan sonra bu gelirlerinin kesildiği yönünde idi?
Yani bir grubun Metin Doğurcan'nın başkan olmasından duydukları rahatsızlık olarak gösteriyor?
Tatanga lideri daha da ileri gidiyor; ''bazı kişilerin rant kapısı kapandı'' sözleri ile noktayı koydu. Beni daha fazla konuşturma abi derken, Sakaryaspor'a sadece gönülden bağlı olan genç kardeşlerimizi bazı kişilerin kullandığını ve bölünmenin asıl kaynağının da arkasında yatan gerçeğin bu olduğu;
Şu bir gerçek ki şehrin her konusunda duyarlı davranışları ile takdir toplayan Tatangalar son gelişmelerde bu sevimliliklerini kendi elleri ile yok ediyorlar. Çark caddesinde başka takım formaları ile gezen kızlı-erkekli grupları kovalayan bu grup sanırım Sakarya'da 65 bin Üniversite öğrencisinin yaşadığını unutuyorlar.
Sakaryaspor'u seven bir kişinin üç büyüklerden bir takıma sempatisi olamazmış düşüncesi ile insanları kovalamak- dövmek ne kadar doğru olabilir?
Taraftarın gerçek yeri tribünlerdir. Protesto en doğal hakkıdır. Sakaryaspor zor günler geçiriyor. Bu da doğru? Ama bu tür küfürlü yaklaşımlar görüyoruz ki, bu işe soyunmak isteyen iş adamlarını 'hem para vereceğiz, hem küfür yiyeceğiz' endişesi ile Sakaryaspor'dan uzaklaştırıyor.
Bir zamanlar ''Ahmet Dursun kalsın, Seba gitsin'' diye bağıran Çarşı grubu yıllar sonra Süleyman Seba'nın heykelini dikmedi mi?
Sakaryaspor'un gerçeklerini her kesim artık çok iyi biliyor. Borç herkesin boyunu aşmış. Takım küme düşmüş ama hayat devam ediyor. Yeniden yapılanmak için önümüzde uzun bir zaman var. Herkesim el birliği ve elinden geleni ile bu yapılanmaya destek vermek zorundadır.
Geçmişi tartışmak yerine yarınları tartışmak çok daha akılcı bir yol olur.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Coşkun Bilir - Mesaj Gönder 1 Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?