Bir beddua da benden!

Görev süresi müddetince dişe dokunur tek bir icraat yapamayan ve bu meyanda belediye başkanlığı vasıflarına haiz olmadığı kabak gibi ortaya çıkanlara Allah bir daha başkanlık nasip etmesin!
Şaibeye karışanlara, vatandaşa kan kusturanlara, halka tepeden bakanlara Allah bir daha başkanlık nasip etmesin!
Sabah ezanıyla kalkıp yola koyulmayanlara, alnından ter damlamayanlara, şehrin sorunlarını düşünüp geceleri uykusu kaçmayanlara Allah bir daha başkanlık nasip etmesin!
Devletin parasıyla kendi siyasi şovunu yapanlara, milletin parasını har vurup harman savuranlara, haksız rekabete göz yumanlara Allah bir daha başkanlık nasip etmesin!
Tombaladan çıkıp şehri geri götürenlere, verdikleri sözleri yerine getiremeyenlere, rutinin dışına çıkamayanlara Allah bir daha başkanlık nasip etmesin!
İşinin ehli olmayan, belediyeciliğinin "b"sinden dahi anlamayan, Yaradan'a güvenerek değil de birkaç ensesi kalının desteğine dayanarak aday olanlara Allah başkanlık nasip etmesin!
Milletin gözünün içine baka baka yalanlar söyleyen, vatandaşı aldatan, her şeyi olduğundan daha abartılı göstererek ilkeli siyasetten uzaklaşanlara Allah başkanlık nasip etmesin!
Çamur at izi kalsın siyaseti güdenlere, parayla oy satın alanlara, anketleri manipüle edenlere Allah başkanlık nasip etmesin!
Adam gibi planı projesi olmayan, ilçesinin derdiyle dertlenmeyen, sadece makam ve koltuk hırsı için yanıp tutuşanlara Allah başkanlık nasip etmesin!
Şehre hayrı dokunmayacaklara, hayır hasenat yapmayacaklara, kendine bile hayrı olmayanlara Allah başkanlık nasip etmesin!
Eleştiriye tahammül edemeyeceklere, layıkıyla ekip kuramayacaklara, eşe dosta kulak tıkayacaklara Allah başkanlık nasip etmesin!
Arkadaşlarının, dostlarının sırtına basıp yükselenlere, en yakınlarının kuyusunu kazanlara, hedefe giden yolda her şeyi mubah sayanlara Allah başkanlık nasip etmesin!
Seçildikten sonra rozeti çıkartmayacaklara, yakınlarını zengin edeceklere, eş dosta rant dağıtacaklara Allah başkanlık nasip etmesin!
Hayvan haklarını hiçe sayacaklara, yeşile doğaya zarar vereceklere, soluduğumuz havayı kirleteceklere Allah başkanlık nasip etmesin!
Cin olmadan adam çarpanlara, gözleri fel fecir okuyanlara, suya götürüp susuz getireceklere Allah başkanlık nasip etmesin!
Dini ve milli değerleri sömürenlere, olduğundan farklı görünenlere, saman altından su yürütenlere Allah başkanlık nasip etmesin!
Her tarafı et bağlamış holding patronlarına, milletin kanını emen kartellere, şehrin imkânlarını peşkeş çekeceklere Allah başkanlık nasip etmesin!
İslam, vatan ve imana hizmetin önünde engel olacaklara, yetimin malını saçıp savuracaklara, fakir fukaraya sırtını döneceklere Allah başkanlık nasip etmesin!
Davasına oy kaybettireceğini bile bile, insanların geleceğini göz ardı ederek, sırf kendine yakın diye insanları aday yapmak için türlü hile ve oyunlar yapan parti büyüklerine de Sakarya'da hiçbir şey nasip etmesin Allah!
Sözün özü; adam gibi adam olmayanlara Rabbim başkanlık nasip etmesin!
Hadi cesareti olan varsa bu duaya âmin desin!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Engin Arapoğlu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?