Samimiyet üzerine

medyabar.com'da 23 Ocak Salı günübir kulis haber yayımlandı.

'Sakaryalı delegelerden Muharrem İnce kararı'başlığı ile yayınlanan o haberde, CHP'nin 14 kurultay delegesinin Genel Başkan adayı Muharrem İnce'den yana oy kullanacağına vurgu yapıldı.Haberde siyasi kulislerde konunun sık sık yer bulduğu anlatıldı.

Sakaryalı kurultay delegeleriyle ilgili siyasi kulislerde ve CHP'nin ağır toplarının gündeme getirdiği İnce kararı zaten İl kongresi sonucuyla ilan edilmişti.CHP Grup Başkanvekili olan Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'un desteklediği isimler bir bir kongrelerde kaybetmişti.

En önemlisi Adapazarı İlçe Başkanlığı içindesteklediği isim kaybetti Özkoç'un..

Ardından İl Başkanlığı kaybedildi.Yani parti içi muhalefet Sakarya'da kazanmıştı.

Amerika'yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Yada bilim dünyasına altın harflerle yazılacak bir buluşa gerek yok. CHP'den bahsediyoruz.Kongreleri yumruklu, yönetim kurulu toplantılarını ses kayıtlarıyla kamuoyuna sızdırılan bir partiden bahsediyoruz.

CHP'nin kendi içinde 4-5 parçaya bölünmüşlüğü dışarıya demokrasi örneği olarak lanse edilsede,kaynayan bir kazan var. Bu yüzdenana muhalefet partisinin Sakarya örgütünde olan her şey kamuoyunu yakından ilgilendirir.

CHP'yi yönetenlerin yıllardır anlamadığı, kamuoyu, insan kaynakları, basınla ilişkiler ve halkla ilişkiler konusunda yeniden gündemimize gelen arızalı bir tespit bizi nedense hiç şaşırtmadı.

İşin özüne dönersek; Muharrem İnce ile ilgili bir kulis haber CHP'de bazı isimlerde medyabar.com paranoyaklığına dönüştüğünü ortaya çıkardı.

CHP ile ilgili yapılan her haberde art niyet arayanların, iktidar partisini bu konuda en çok suçlayanların başında gelmesi de hilkat garibesi olarak karşımıza çıkıyor.

Haber yaparken kimseden icazet alınmaz. Bunu söylemek en büyük aptallıktır.

Muharrem İnce'nin desteklediği yönünde kulis habere yer veren medyabar.com bunu okuyucularına duyum olarak aktarmıştır. Siyasi kulislerde böyle bir sohbetin geçtiğine yer verilmiştir.

Bu haberi farklı mecralara çekerek, medyabar.com hakkında bazı CHP'lilerin söylemlerine şahit olduk.

Bu olayın ardından sadece 3 gün sonra CHP İl Başkanlığı bir açıklama yayımladı. Açıklamada Muharrem İnce'yi desteklediklerini deklare ettiler.

Ne oldu şimdi?

Biz kurultay delegeleri toplandı, böyle bir karar aldı mı dedik?Hayır. Kurultay delegelerinin böyle bir eğilimi olduğunu duyurduk. 3 gün sonra bu haberi eleştirenler, yine bu haberi kendileri doğruladı.

Kendiniz şimdi bir samimiyet testinde çöktünüz ve kaldınız. Ülkeyi yönetmeye talip olan bir partinin Sakarya temsilcilerin düşünmeden, bilmeden, sorgulayıp araştırmadan, nezaket dilini bile bilmeden kullandığı, akla izana aykırı kelimeler büyük bir samimiyet testinin çukuruna gömüldü.

Kulis bir haberi CHP düşmanlığıymış gibi çevirip, 3 gün sonra onaylayanların okuduğunu bile anlamayıp bu kentin oyuna talip olmaları ise şehrin kara bir talihi olarak karşımıza çıkıyor.

CHP'lilerin nefret,heyezan ve geçmiş yılların özentisiyle söylemlerinin ne kadar çapsız, mesnetsiz olduğuna bir kez daha şahit olduk.

CHP bize haber vermek zorunda değil. Bizde onlara yer vermek zorunda değiliz. Hele hele kendi birimlerinde hazırlanan haberleri yayınlamak gibi de zorunluluğumuz yok.

Ancak okuyucuya olan saygı gereği CHP her zaman haber ve önemlidir.

Kurumların çatısı altında var olma, egolarını tatmin etme, bastırılmış duygularını zıplatma gibi konularda CHP'nin uygun bir parti olması da Atatürk'ün emanetine büyük bir ihanet olarak yorumluyoruz.

Sonuç olarak medyabar.com'un Sakarya'da kurultay delegelerinin İnce'yi destekleyecekleri yönündeki kulis haberini yine bu kulis haberini hunharca eleştiren CHP onayladı.

Bu da onların bir ayıbı oldu.

Umarız bundan sonra bir siyasi sorumluluk içinde konuşurken sonrasını hesaba katarlar.

Katmazlarsa bu duruma düşerler.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Editör'ün Yorumu - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

06

Ahmet KAYNAR - CHP Sakarya'da bugün tekrar İl başkanlığı seçimi olsa ISIR kesinlikle kazanamaz oy verenlerin çok büyük bir bölümü daha şimdiden pişman oldu. Kurultaydan sonra da genel merkezin özellikle de ÖZKOÇ'un girişimleriyle bu yönetimi uzun süre görevde tutacağına ihtimal vermiyorum. ÖZKOÇ milletvekili seçimlerinde ISIR'ın istediği yere konmaması nedeniyle nasıl geri çekildiğini çalışmalara kerhen katıldığını çok iyi biliyor ve genel seçimlere de bu yönetimle giderse nasıl bir handikap yaşayacağını herkesten iyi biliyor.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Ocak 23:53
05

samimiyet - Toçoğlu 200bin liralık bilet aldı mı? almadı mı?

samimiyetle soruyorum !

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Ocak 23:53
04

Ahmet Kurt - Yine yayınlamayacağınızı bilerek, ve bunun mutlaka önünüze çıkacağını hatırlatarak TOÇOĞLU 200BİN TL LİK KOMBİNE BİLET ALDI yalan haberinizin CHP tarafından ortaya çıkarılmasıyla başlayan CHP düşmanlığınızı ve AKP'ye yaranma çabanız mangalda kül bırakmadığınız basın ilkeleriyle hiç bir ilginizin olmadığının en somut kanıtı

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Ocak 23:53
03

Ertan Şen - Sıkı ulusalcıların (ki bunlar MHP veya benzeri bir partide çok rahat siyaset yapabilirler), kendini solculuk, sosyalistlik maskesi altında gizlemeye çalışan Kürtçülerin (ki bunlar da HDP veya benzeri bir partide bulunabilirler), Alevi inancına sahip insanların (ki bunu anlıyorum Sünni mezhepçiliğin baskın olduğu bir toplumda bunda şaşılacak bir şey yok) ve son olarak da yaşam tarzının baskı altında olduğunu düşünen kentli, emekli memur, beyaz yakalı apolitik kişilerin aynı çatı altında olduğu bir yapının adıdır CHP. Bütün bu aidiyetler karmaşasından modern anlamda bir merkez sol, sosyal demokrat parti çıkmaz. CHP şu anda bir tür gök kuşağı koalisyonudur..Gök kuşağı da güzel ama geçici bir şeydir.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Ocak 23:53
02

Halil Çetin - Geçtiğimiz günlerde verdiğiniz haber doğru. Chp il ve ilçe teşkilatlarının çoğunluğu Muharrem İnce'yi destekliyor. Ancak Türkiye'nin medya geneline baktığımızda iktidara gül göndermeye çalışan GAZETEciler gibi medyabar da aynı çizgide. Bunu siz de biz de biliyoruz. Ne acıdır ki yazınızın büyük bölümü CHP yi suçlayıcı niteliğini ön plana çıkarıyor. Madem ki samimiyet testine tutma gibi bir lüksü kendinizde gördünüz. Haberlerinizi şeffaf ve tarafsız aynı zamanda beklentisiz ve çıkarsız yapabildiğinizde ben de o teste katılacağım. Zaman herşeyin ilacıdır ama sadece DÖNMEYENLERE.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Ocak 23:53
01

temel çatalbaş - chp de ılçede 4 aday il başkanlığında 3 adayla secım oldu bunu akp lı arkadaslar bıle taktır ettı..duzce akp ıl delegesı ve başkan adayı salona sokulmadı... sız akp de seçimmı oluyor sanıyorsunuz.onlarıda yazın korkmayın.ıkı adayın olduğu akp kongrelerı padişah tarafından ıptal edılıyor sız hala medya bar olarak akp yı bır partı olarakmı dusunuyorsunuz?

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 26 Ocak 23:53