Ferizli'de liste savaşları ve ‘Mikro milliyetçilik'

31 Mart yerel seçimlerine yaklaşırken adayların ve ittifakların belirlenmesinin ardından meclis üyeliği için liste savaşları başladı.

16 aday adaylı Ak parti işi sessizce halletmeye uğraşsa da, yine de dışarıya yansıyanlar; savaşın ne denli hararetli olduğunu göstermeye yetiyor.

Söylentilere göre Ak partinin asileri(!), isyanlarını saman altından yürütmeye çalışıyor ama bazıları samanın üstüne çıkmaya mecbur kalıyor.

Kendini oyun kurucu zannedenler, transfer işlerini yürürlüğe sokmaya çalışıyor olsa da Ferizli'liler oyunun farkında.

Ak partiyle ittifaktan dolayı adayı olmayan MHP ise parti olarak belediye meclis üyeliği listesi çıkartarak seçimlere katılmaya çalışıyor.

Burada da listenin ilk sıralarında kimlerin olacağı ve Ak partinin listesine MHP'den hangi isimlerin yazılacağı ya da yazılmayacağı liste savaşları safhasında, Ferizli'lilerin gözetiminde.

Liste savaşlarında en çetrefilli düello millet ittifakında buluşulan iyi partide yapıldığı herkes tarafından konuşuluyor.

CHP'yle 1-3-5 tabiriyle ortak liste yaparak seçimlere katılacağı söylenen İYİ partide, partililerin canın sıkan Ak partide siyasi miadını doldurmuş kişilerin, gerek iyi parti gerek CHP'den listeye girecek olmaları partiye bomba yerleştirmekle eş değerdir diyorlar.

"Dün, partimizin aleyhinde ağza alınmayacak çirkin laf edenlerin, bugün gelip partimiz merdiven olarak kullanarak yarınlar için çıngar çıkarma hazırlığından başka bir şey değildir." diyen bir gurup partili; "Bu düşünceler ve niyetler asla kabul edilemez." diye ifade ediyorlar.

Bir başka partili ise şöyle ifade ediyor; "Ferizli'de genç ve dinamik iki güzel adayın çıkması gerçekten sevindiricidir. Bu yarışta kim seçilirse seçilsin eminim ki Ferizli kazanır. Ancak ve ancak artık siyasi eski dinozorlar bu yarışı sabote etmekten vaz geçmeliler. Daha seçimler başlarken işin içine fitne yerleştirmeye çalışanlar, Ferizli'ye ihanet ederler biline." diyerek çok dikkat çeken ifadeler kullandı.

Mikro milliyetçilik/yörecilik

Genelde yerel seçimlerde bu mikrop yuvasını karıştıranlar, seçimlerin ardından o mikroplarla bağışıklık kazanır hale gelirler.

Bu nasıl bir cahilliktir, ki bunu asla anlamış değilim!

Ve bunu yapanlar, çıban başlığı edenler, mektep medrese görmüş yobazların olması daha da incitici.

Küçük bir kasabada, hergün beraber oturup kalktığı, ortak iş yaptığı, birlikte çay yudumladığı, beraber rakı içtiği, aynı camiye gittiği, aynı düğünde oynadığı, aynı cenazede ağladığı, ayni partinin üyesi olduğu ve doğum yerinin dahi aynı olduğu vs. halde ve şartta; seçim adı altında etnik kimlik ve ya yörecilik ve dahi mikro milliyetçilik kaşıntısı tutması; Hala Türk'üm diyemeyenlerin ürettiği gericilik ve yobazlık hastalığıdır.

Bırakın ey millet, bu çürümüş beyinlerin oynadığı oyunlara alet olmayın!

Yurdumuza, vatanımıza, topraklarımıza, inancımıza, neslimize, göz dikmiş Yahudi ve Hristiyan misyonerlerin planlarını nasıl bozarız?

Düşüncesinde ve fikrinde birleşin!

Geniş ve ışıklı dünyanızı karanlık koridorlara sıkıştırmaya çalışan küf tutmuş beyinlerin oyuncağı olmaktan vazgeçin!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Mustafa Üstübi - Mesaj Gönder 3 Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (264) 273 53 53
Reklam bilgi

Anket Sakaryaspor bu sezon nasıl bir performans sergileyecek?