BANA DAVA AÇARMISINIZ?

Geçtiğimiz günlerde Belediye kiracılarının kira nedeniyle hapis cezası ile karşı karşıya kalmaları Akyazı'nın gündemine düşmüştü.
Olay şöyle gelişmişti. Akyazıda Selçuk kardeşler daha önceden yapılan İstimlâk bedelini ödemediği için belediye dükkânlarının kira gelirlerine Haciz koydurmuştu.
Yapılan icra işlemleri sonrası belediye kiracılarına kiraları icraya yatırmaları söylendi.
İddialar göre belediye kiracıları bir araya toplayarak sorunun halledildiğini ve kiraları belediyeye yatırmaları istenmiş. Bu söz Akyazı belediyesi kiracılarının iddiasıdır.
Belediye kiracıları da kira bedellerini belediyeye yatırmaya devam ettiler.
Alacaklı Selçuk kardeşlerin avukatı mahkemeye başvurarak kira bedellerinin yatmadığını belirterek dava açtılar.
Açılan dava sonuçlandı. 5 esnaf toplu ödeme yaptık diyerek kira bedellerini ödemedi. Bunu da ispatlayamayınca esnaflar hakkında 'Yalan beyanda bulunmak' suçundan 3 ay hapis cezası verildi.
Ayrıca Akyazı belediye başkanlığına da suç duyurusu yapıldı.
Bu olayı haber yaptım.
Senmisin haber yapan kıyamet koptu.
Akyazı'da yayın yapan bir siteye yapılan açıklamada Haberin yalan haber olduğu ve Bu haberi yapan gazete ve sitelere dava açılacağı belirtildi.
Buda yetmezmiş gibi Akyazı belediye başkanı Yaşar yazıcının Avukatı Murat Gülbiçim Haberi yapan gazete ve internet sitelerine zehir zembelek bir tekzip gönderdi.
Başkan Yazıcı ve Avukatına göre ben yalan ve kasıtlı haber yapmışım.
Avukat Gülbiçim'e göre Başkan Yazıcı yani Avukatın müvekkili hakkında hiçbir suç duyurusu olmadığı gibi yaşanan bu olayda da hiçbir ihmali de bulunmuyormuş.
Bende aksini söylüyorum Yaptığım haber doğrudur.Göndermiş olduğunuz Tekzibi editörlüğünü yaptığım www.akyazi.net internet sitesinde yayınlamayacağım.
Şimdi Avukatınıza talimat verin hemen bana dava açsın.
Bana dava açsın ki kimin yalan söylediği resmen ortaya çıksın.
ÖRNEK OLACAK BİR DAVRANIŞ
Akyazı İlköğretim Okulu öğrencileri bir kampanya başlatarak harçlıklarından biriktirdikleri paralarla 50 adet fidan aldılar.
Pazartesi günü bir tören düzenleyerek fidanları okul bahçesine diktiler.
Minicik elleri ile fidan dikmeye çalışan öğrenciler beni çok duygulandırdı.
Örnek bir davranış göstererek böyle bir programı düzenledikleri için Akyazı ilköğretim okulu öğrencilerine, Okul idarecilerine, Okul Aile birliği yöneticilerine ve Öğretmenlerine buradan teşekkür ediyorum.
.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Alaattin Onur - Mesaj Gönder 2 Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Anket Sakaryaspor sizce şampiyon olur mu?