Milleti salak yerine koymayın!

Bundan yaklaşık iki ay kadar önce bir hukukçu arkadaşım, Sakaryaspor’a puan silme cezası gelebilir demişti.

Nereden çıkarıyorsun bu puan silme cezasını, Sakaryaspor transfer yasağını kaldırdı, Devlet borçlarını yapılandırdı böyle bir ceza kesinlikle olmaz gibilerinden sözler etmiştim.

Dayanamadım, bir yöneticiye de ‘puan silme cezası gibi bir şey gelebilir diye konuşuluyor, dikkat edin’ diye de söylemiştim.

Onun cevabı ise ‘yok be abi, Yaşar Zımba’nın olduğu yerde Federasyondan bize böyle bir ceza gelmez’ gibilerinden sözler söylemişti.

Fazla değil iki ay sonra ne yazık ki Federasyon sitesine Sakaryaspor’a 3 puan silme cezası bomba gibi düşmüştü.

İtirazlar vs. hepsi hikâye tabi ki…

Dün Tahkim Kurulu yapılan itirazımıza son noktayı koydu.

Sakaryaspor tarihinde ilk kez beceriksiz, iş bilmez yönetimi sayesinde Sakaryaspor’un sahada kazandığı 3 puan sessiz sedasız geri gitti.

Yıllar önceye gidiyorum.

Bu puan silme cezası eski Başkanlar Selahattin Aydın, Rauf Batıboylu, Bülent Yılmaz dönemlerinde olsaydı Sakarya’da yer yerinden oynardı.

Bugün bakıyorum da Sakarya spor medyasının ne sesi, ne soluğu çıkıyor.

Herkes kabullenmiş, salağa yatmış.

Sadece spor medyası mı salağa yatmış?

Hayır…

Sakaryaspor’u idare ettiğini sananlar da spor medyası gibi…

Kimse de çıt yok…

Ya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce?..

Büyük uğraşlar sonucu transferin açılması için gece-gündüz para arayan, parayı bulan, Ekrem Yüce çıkıp ta ‘sizler neden işinizi düzgün yapmadınız da yılların kulübüne böyle bir ceza geldi’ demiyor.

On yıl hem Sakaryaspor’u, hem şehrin idaresini elinde tutan Zeki Toçoğlu döneminde böyle bir ceza gelseydi, Zeki Başkan tüm yönetimi sopayla kovalardı.

Üzülüyorum Ekrem Yüce’nin gösterdiği özveriye…

Üzülüyorum Ekrem Yüce’nin kapı kapı para toplayıp transferi açmasına…

Üzülüyorum Ekrem Yüce’nin şansına böyle basiretsiz bir Başkan ve yönetim ile çalışmasına…

Sakaryaspor’u sadece sahadaki sonuçlar ile başarıya taşıyacaklarına inanan yönetim, ne yazık ki Sakaryaspor’un marka değerini düşürüyorlar.

Sakaryaspor sadece bir futbol kulübü değil…

Bu şehrin en büyük markası…

Bu markaya gözün gibi bakacaksın.

Sahada belki başarısız olabilirsin ama marka değerine leke getirmeyeceksin.

Bu yönetim onu da becerdi(!)

İbrahim Nalbant ve yönetimi hem saha da, hem masa da tarihin en kötü Başkan ve yönetimi olarak yıllarca konuşulacak.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Coşkun Bilir - Mesaj Gönder --- Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

07

Uğur - BASKETBOLU NASIL KAPATTILARSA FUTBOLUDA KAPATSINLAR. SADECE RANT BAŞKA BİR ŞEY YOK. O BELEDİYENİN BENİM VERGİLERİMLE ÖDEDİKLERİ HER KURUŞ HARAM ZIKKIM OLSUN. Bİ BELEDİYE BAŞKANLARINA TEŞEKKÜR EDİLMİYORMU BAŞKADA BİR ŞEY DEMEYECEĞİM.

Yanıtla . 1Beğen . 1Beğenme 12 Ekim 13:03
06

Hakan Karapınar - Bu aşağıda ki yorumları kulüpte ki mevcut yöneticiler mi yaptı acaba:) Çünkü bu yorumlarda ki gibi düşünen kimseyi görmedim ben şehirde, ortalık yıkılıyor ya internette, sokaklarda, kahvelerde millet çıldırmış durumda bu yönetimin zavallı ve iş bilmez hareketleri yüzünden, ayrıca her yıl bu dönemde lisans evraklarını türkiyede ki bütün kulüpler tamamlar, sizin muhtemelen haberiniz yoktu takip etmediniz, zaten cezayı duyunca hemen götürüp 1 gün sonra vermişsiniz ama iş işten geçti tabi,

Yanıtla . 0Beğen . 2Beğenme 12 Ekim 12:25
05

E.s. Sakarya - önce bir araştırın BU CEZA KİMİN hatasından kimin yüzünden Gazetecilik ilkelerini yerine getirin. Belgeleri çıkartın TFF dan net bilgileri alın, sonra yazın. Kim şuçlu yazın.

Yanıtla . 3Beğen . 1Beğenme 12 Ekim 10:25
04

Zeki - Sen önce kendi işini adam, akıllı yap bırak yönetimi başkanı

Yanıtla . 11Beğen . 0Beğenme 11 Ekim 23:04
03

Ali Kandaz - Siz de artık hem davula, hem de kasnağa tutumunuzdan vazgeçseniz bir gazeteci olarak !.. Önce sorumlu tutup, sorumluluğuna dikkat çekip, sonrasında yok efendim ÜZÜLÜYORUM da... vay efendim ÖZVERİLİ de bilmem ne diye kelam rüşveti vermeyeceksiniz !... Basın olarak SİZ DE HİÇ MÂSUM VE MÂKUL DEĞİLSİNİZ !!!!!!!!!....

Yanıtla . 12Beğen . 2Beğenme 11 Ekim 20:49
02

Taraftar - Kimsenin sesi çıkmıyor çünkü bu ceza geçtiğimiz mart ayında gönderilmesi gereken kulüp lisansıyla ilgili raporla kimse ilgilenmediği için geldi yani eski yönetimin iş bilmezliği oldu. Fatura buraya çıkmamalı

Yanıtla . 8Beğen . 3Beğenme 11 Ekim 19:33
01

Sakary - Bırakın sakaryasporu yönetenler yönetsin. Coşkun bey ne oldu okul kantinlerindeki sorunları cozebildinizmi? Siz bir oda başkanı olarak ne yapabildinizki? Spor yönetimine laf söylüyorsun! Siz önce okul kantinlerindeki rezaletleri görün ,buzz gibi lastik halini almış tostları,3 liraya satılan çikolataları,2 liraya satılan ayranlari,hijyen den uzak kantinler,hijyenden uzak personel, siz bunları çözün. Yoksa sakaryaspora baskanmi olmak istiyorsunuz? Amacınız ney ikide bir aynı şeyleri yazıp duruyorsunuz!Herkes bildiği işi yapsın! Sizde kantinleri dolaşın görün. Sakarya spor yonetimi size birşey vermiyor galiba ! Sizden başka bu kadar eleştiren yok (Farkindamisiniz)

Yanıtla . 14Beğen . 6Beğenme 11 Ekim 19:01


Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?