Yüce,"Alakasız bir algı oluşturuluyor."

Artık mızrak çuvala sığmıyor. En başından bu yana neler yaşandığını tek tek anlatıp siz değerli okuyucularımızı yormak istemiyorum.
Zaten gelinen nokta itibariyle en başta kim nerde hata yaptı demenin de sanırım artık çok da bir önemi yok.
Belki herkesin üzerinde mutabık olduğu tek bir nokta var; Sakaryaspor’da işler yolunda gitmiyor.
Bu başarısızlığın nedeni olarak ise sorumlunun İbrahim Nalbant ve yönetimi olduğu konusunda genel bir ittifak var. Eleştiriler bununla da sınırlı kalmıyor. Özellikle Sakaryaspor taraftarları Nalbant yönetiminin seçilmesini Ekrem Yüce ile ilişkilendirerek Yüce’ye de dönük tepkilerini dile getiriyorlar.

Gereksiz bir algı oluştu
Dün bu konularla ilgili olarak Sakarya Büyükşehir Beleidye Başkanı Ekrem Yüce ile görüştüm. Yüce’ye yönetimi destekledi mi, Nalbant’ın yanında duruyor mu, Nalbant ve ekibinin istifa etmemesi için baskı yapıyor mu, diğer adaylara karşı mesafeli mi gibi tartışılan tüm konuları sordum.
Sağolsun kendisi çok açık yüreklilikle sorularımızı cevaplandırdı.
Yüce, kendisinin taraf olmadığını, adaylar arasında herhangi bir tercih yapmadığını ve kendisinin sadece Sakaryaspor’dan yana olduğunu belirtiyor.
Yüce; “Sakaryaspor taraftarlarına şunu açık bir şekilde söylemek istiyorum; şu aday benim adayım bu aday benim adayım değil diye bir şey yok. Ben bu konularda taraf değilim. Ben sadece Sakaryaspor’dan tarafım. Benim tarafım belli. Alakasız bir algı oluşturuluyor. Kim aday olursa olsun benim için değişmez.”

Bizim görevimiz destek olmak
İbrahim Nalbant ve ekibinin seçilmesi için herhangi bir çalışma içerisinde olmadığını da belirten Yüce; “Ben Sakaryaspor’da birlik olsun, beraberlik olsun, ayrışma olmasın diye iyi niyetle düşünmüş bir insanım. Ben Büyükşehir Belediye Başkanıyım. Kimin başkan olacağına benim karar vermem gibi bir durum söz konusu değil: ben illa da İbrahim Nalbant seçilsin başka aday seçilmesin diye bir şeyin peşinde olmadım. Tek derdim var Sakarayspor başarılı olsun. Ayrışma olmasın. Birlik olalım. Burada bir yanlış var mı, takımın, kulübün, şehrin birliğini savunmak yanlış mı? Ama birileri sanki Ekrem Yüce sürekli İbrahim Nalbant ve yönetiminin yanında, sadece onlara destek verir, onlardan başkasını istemiyor gibi bir algı oluşturuyor. Bu doğru değil. Kimse bizlerin adını kullanarak, kendi iç çekişmeleri için kullanmasın.”

Yönetim taraftarın sesine kulak vermeli
Sakaryaspor’un başarısız sonuçlarının ardından taraftar İbrahim Nalbant ve yönetiminin istifa etmesi isterken, Ekrem Yüce’ye Nalbant ve yönetiminin istifa etmesi konusunda da ne düşündüğünü sordum. Yüce bu konuda da çok açık bir şekilde düşüncelerini dile getirdi. Hatta Yüce, yönetime taraftarın sesine kulak vermesi gerektiğini de hatırlattığını belirtti.

“Taraftarın sesini de dinlemek zorundasınız”
Yüce bu konuda bakın neler dedi; “Sakaryaspor taraftarıyla, şehirle bir bütündür. Bir iş yaparken taraftarın sesine sırtınızı dönemezsiniz. Taraftarın sesini de dinlemek zorundasınız. Ortada bir durum varken yok gibi davranamazsınız. Bunlar doğru şeyler değil. Ben yönetime bu işin bu şekilde daha fazla sürdürülemeyeceğini söyledim. Bu şekilde sürdürmeyin de dedim. Ve şunu çok açık bir şekilde belirtmek isterim, ben yönetime ne yapacaksanız yapın ama bir karar verin. Ve bu kararınız Sakaryaspor taraftarını rahatlatsın da dedim. Birilerinin iddia ettiği gibi benim yönetime kalmaları yönünde baskı yaptığımın gerçeği yansıtmamaktadır. Böyle en ufak bir konuşmam olmamıştır. Sanıyorum bunlar kendi kararlarını kendileri verecektir. Ekrem Yüce’nın bu konuyla ilgili bir her hangi bir tavrı söz konusu değildir. Bizim tek derdimiz var Sakaryaspor şampiyon olsun. Başka bir amacımız olamaz. Bunu kim başarırsa, hangi başkan takımı şampiyon yaparsa o isim bizim için de kıymetlidir.

Ekrem Yüce’nin konuşmalarından şunu anlıyorum, Yüce yönetimin istifa etmesini bekliyor. Ve hatta bunun doğru olacağına da inanıyor.
Kısa süre içerisinde yeni bir yönetimle, taraftarın, şehrin, kamuoyunun da desteğini alacak yeni bir başkanla yola devam etmenin daha doğru olacağına inanıyor.
Yüce’nin kalbinde ve zihninde Nalbant ve yönetimine dair herhangi bir olumlu his olduğunu hiç düşünmüyorum.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Kadir Şirin - Mesaj Gönder 1696 Okunma


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Timuçin - Allahina kitabına yemin et...

Senin eserin bu yonetim..

Hadi degil de...

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 17 Ekim 14:50

Anket Sakaryalılar alışverişlerinizi nerede yapıyor sunuz?