Sermet Şükür Sakaryaspor'u anlattı!

Sermet Şükür.Yıllardan bu yana futbolun ve Sakaryaspor'un içinde olan bir isim.Ayrıca Hakan Şükür'ün babası...

Sermet Şükür.Yıllardan bu yana futbolun ve Sakaryaspor'un içinde olan bir isim.Ayrıca Hakan Şükür'ün babası.
Sakaryaspor'un yeni yönetim kurulunun oluşmasında elini taşın altına koyanlardan,önemli isimler onun ricası ile yeni yönetim kurulunda görev aldı.
Sakaryaspor Başkan Vekili.Sermet Şükür ile Sakaryaspor hakkında konuştuk,neler yapılabileceğinden,yeni yönetim kurulu hakkındaki düşünceleri ve Hakan Şükür'e kadar.
İşte o roportaj..
Raif Ugan:Sayın Şükür,öncelikle yeni yönetim kurulunuz hayırlı olsun.Siz de bu yönetim kurulundan başkan Vekilisiniz.Neler söyleceyeksiniz
Sermet Şükür:Öncelikle Sakaryasporumuza hayırlı uğurlu olsun.Güzel şeyler olacağını düşünüyorum.İyi bir yönetim kurulu oluştu.Önemli isimler var.Düzeni ve birlik ve beraberliği sağlamamız lazım.Bunun için çalışacağız.Bir güven duygusunu oluşturmamız lazım.
)Raif Ugan:Yönetiminiz maddi konularda neler düşünüyor.Baktıgınız da ciddi bir borç sarmalımızda var.?
Sermet Şükür: Bakın ben sadece bugünü düşünmüyorum.Bugunü bir şekilde çözebilirsiniz.İşin aslı elbette ekonomik.Ancak sadece bugünü çözmekle sorunlar bitmiyor.Vergi borçları diğer borçlar bu konuda mutlaka bir düzeni oluşturmamız gerekiyor.Yönetim kurulumuz da bunun için çalışacak.Futbolcularımıza olan vecibelerimizi yerine getireceğiz ve güven duygusunu sağlayacağız.Kısaca futbolcunun aklında soru işaretleri kalmayacak,yönetimine güvenecek.
Raif Ugan: Burada araya gireyim.Oğlunuz Ak Parti Milletvekili.Ve Başbakanımızın önem verdiği isimlerden,kendisi ile Sakaryaspor hakkında konuştunuz mu.O neler düşünüyor
Sermet Şükür:Elbette konuştum.Hatta bayramda Başkanımız Sayın Erdal Taşkını'da aradı.Onlada uzun uzun konuştular.Hakan bu şehirde doğdu Sakaryaspor formasını giydi,onun Sakaryaspor'abakışı her zaman olumludur.Bu konuda da önümüzdeki günlerde atılan adımları göreceksiniz.
Raif Ugan:Siyasilerden beklentileriniz neler.Bu konu da neler yapılabilir.?
Sermet Şükür: Raif kardeşim.Sakaryaspor'un bayramlaşmasında Sayın Şaban Dişli ve Sayın Engin Özkoç ile de konuştum.Onlara dedim ki,bu işin iktidarı muhalefeti olmaz.Sakaryaspor için hepiniz Hakan Şükürü' de kolunuza alıp güç birliği yapacaksınız.Gerek Stat gerekse Vergi borçları konusunda çalışmalar yapmamız lazım.Diğer illerde bu nasıl oluyorsa bizlerde yapacağız.Ben bu konuda da güzel şeyler olacağını düşünüyorum.
Raif Ugan: Güzel düşünceler bunlar.Peki Sakaryaspor içinde bulunduğu bu durumdan nasıl daha guzel günlere gelebilir
Sermet Şükür: Bu işin tek çaresi Süper Lige çıkmak.Süper Lige çıktıgınızda ekonomik anlam da da kurtuluşunuz olacak.Çok ciddi gelirler olacak.O nedenle bu sene Bank Asya'da ilk altının mücadelesini vermeliyiz.Çünkü Sakaryaspor Play Offlarda taraftar desteği ile çok farklı bir hava yaratıyor.
Raif Ugan: Peki basından,kamuoyundan beklentileriniz ne ?
Sermet Şükür: Bakın Raif Bey;belli bir yaşa geldim.Allah'a şükür ne ekonomik anlam da nede reklama ihtiyacım yok.Ben Sakaryalıyım.Şartlar bu yönetimde aktif olarak rol oynamamı gerektirdi.Buna arkamı dönemezdim.Sonuçta Sakaryaspor hepimizin hayatında önemli bir yer tutuyor.O nedenle de yönetim kurulumuz oluştu.Ben olmaktan çıkıp,biz olma yolunda ilerlemeliyiz.Hiç birimiz Sakaryaspor'dan önemli değil.İsimlerin burada önemi yok.Birlik olmanın beraber olmanın,güç birliği içinde olmanın önemi var.Zaten o bütünlüğü sağlarsak,işte o zaman çok güzel yerlere geliriz.Bizim de hedefimiz bu.Bu hedefte herkesin basının kamuoyunun tarftarınm herkesin ortak akılda hareket etmesi çok önemli.O zaman kenetlenmiş bütünleşmiş bir camia oluruz.
Raif Ugan: Tam konu bu kenetlenmedeyken.Sakaryaspor Bayramlaşmasında güzel bir görüntü oluştu.Bunun için neler diyeceksiniz?
Sermet Şükür: Uzun zamandır gördüğüm en güzel bayramlaşmaydı.Çok güzel bir manzara idi.İşte benim bahsettiğim resimde bu.Bunu sağladıgınızda kimse önünüzde duramaz.Ben bu havadan ümitliyim.

10 Kasım 2011 - --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.974.913 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?