MHP'nin geleceğe bakışı!

Münir Kutluata.Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili.Merak edinilenleri,MHP'nin geleceğe bakışını,Sakarya'yı kendisine sorduk.O da yanıtladı.İşte o röportaj.

Raif Ugan: Sayın Kutluata; Aslında bu soruyu bir Sakarya'lı olarak size soruyorum. Cevabınızın da Siyasi Kimliğiniz ile değil de Sakarya'ya dışarıdan bakan bir göz olarak verirseniz sevinirim.

Münir Kutluata: Bakın çok açık bir değerlendirmede bulunayım Raif Bey.Sakarya Türkiye nüfusunun seksen beşte biri.Bırakın iktidar partisi olmayı bir kenara,Sakarya alması gereken hizmetlerini alamıyor.Sayın Başbakan'ın açıkladığı yatırım rakamlarını baz alarak baktığınız da bu oran kadar hizmet alamadığımız ortada.

Raif Ugan: Birde şunu sormak istiyorum size. Belki biraz özel bir soru olacak.Sizin adaylığınız sırasında bir çokspekülasyonda çıktı.Hatta sizin başka bir ilden aday olmanız gerektiği,böylelikle ilk sıraya gelecek başka bir isimle Milletvekili sayısının daha da artabileceği söylendi.

Munir Kutluata : Bakın benim aile'min kökleri burada yüzyıllara dayanıyor.Ailesi kendisi doğma büyüme Sakaryalı biriyim.Dolayısıyla elbette kendi memleketimdenMilletvekili adayı olmam kadar doğal bir şey yoktur.

Raif Ugan: Peki sayın Kutluata, yine seçim zamanı MHP üzerinden çok şey yazıldı çizildi.Bunla için ne söyleyeceksiniz.

Münir Kutluata: MHP hedefleri prensipleri olan bir partidir. Seçim zamanları her partide olduğu gibi bazı konuşmalar eleştiriler olabilir.Bunlar siyasetin doğasında var.Ben o anlamda hiç böyle tartışmaların içinde olmam.Seçimlerde bir yerlerde aday olmayı kişisel olarak almıyoruz.Bu bir parti hareketidir.Her arkadaşımızın her yerdehizmet şansı vardır.

Raif Ugan: Birde Enver Toçoğlu.Yine gazetelerde kendisinin siyaseti bıraktığı yada daha doğru bir anlamda bir daha aday olmayacağışeklinde yazılar yazıldı.Neler diyeceksiniz bu konu da.

Münir Kutluata:Enver Bey,partimizden Milletvekili adaylığı,Büyük Şehir Belediye Başkan adayı olmuş bir isimdir.Aynı zamanda MYK üyemizdir.Bu aslında partimize teveccüh etmiş isimleri nasıl bağrımıza bastığımızın bir örneğidir.Enver bey değerli bir isimdir.Basında çıkanları bilemem.Ama Enver Bey görevi gereği söyleyebileceği her şeyi genel merkezimizdeki en üst seviyeye kadar konuşabilme şansına sahiptir.

Raif Ugan: Sayın Kutluata Peki Türkiyede ki duruma nasıl bakıyorsunuz. Gerek ekonomik gerekse siyasal açıdan MHP?nin gördüğü resim ne?

Münir Kutluata: Bakın Sakarya'da da, ülkemiz de her şey kötüye doğru gidiyor.Bütün ekonomik parametreler bozulmuştur.Bu nedenle MHP'ninduruşuna ihtiyaç vardır.MHP'nin seçim beyannamesinde üretim esaslı politikaları,üreten ekonomi anlayışının hakim kılınması gerekiyor.Hem 2012'nin zor geçeceğini ilan edip hem de hiçbir şey yapmamak ekonomideki güvensizliği güven bunalımına dönüşecektir.Cumhuriyet tarihi boyunca sadece üretemediklerini zorunlu olarak ithal eden Türkiye AKP iktidarı boyunca ürettiği üretmediği her şeyi ithal ederek üretim yapısını bütün sektörlerde bozmuştur.

28 Aralık 2011 - --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.979.239 kez ziyaret edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Anket Koronavirüse karşı sizce ne gibi tedbirler alınmalıdır?