Boz'dan çok ağır iddialar!

Kulüpler Birliği Başkanı Hüseyin Boz, katıldığı radyo programında ASKF Başkanı için ağır iddialarda bulundu.

ASKF Genel Sekreteri Kemalettin Kaya'nın canlı yayın konuğu olan Boz, çarpıcı iddialar ortaya attı.
İşte Hüseyin Boz'un Net Spor programında yaptığı o açıklama:

BİRLİK LİGLERE BALANS AYARI YAPMAYA ÇALIŞANLARA KARŞI KURULDU

Kulüpler birliği 2007 yılında, merkez diye tabir ettiğimiz Adapazarı ilçesindeki 21 kulübün bir araya gelerek, kulüplerimizin ihtiyaçları, sıkıntıları noktasında gerekli çalışmaları yapmak, haklarını topluca arayabilmek ve savunabilmek için kuruldu. Aynı zamanda ASKF yönetimin özellikle kongrelerde kendisine oy vermeyen kulüplere karşı sergilemiş oldukları yanlı tutumları ve adaletsizliklerine karşı birlik oluşturduk.
Geçtiğimiz günlerde kuzey bölgesinde 17 takımın bir araya gelerek kurmuş oldukları birlik ile ne kadar haklı olduğumuz bir kez daha ortaya çıkmıştır, kuzey bölgesinden 3 takımın birden süper lige çıkması çok olur diyerek liglere balans ayarı yapmaya kalkışan zihniyete karşı kurulmuş olan bu birliğin kurulmasından son derece memnun olduğumu ifade eder bunun tüm Sakarya'ya yayılması gerektiğini düşünüyor ve umuyorum, bunun için çalışmalarımız sürmektedir.

FEDERASYONU PREFABRİKE MAHKÛM ETTİLER

Benim ASKF Başkanlığım döneminde satın alınarak Amatörlerin hizmetine sunulan binamız maalesef deprem sonrasında yok pahasına satılarak Amatörler bugünkü prefabrike bir yere mahkûm edilmiştir, mevcut ASKF yönetimi bunun hesabını elbet bir gün verecektir.

KOLTUK VE MENFEATLER UĞRUNA ORDA OTURUYORLAR

Birliğimizin de kuruluş amaçlarından olan ASKF'nin maalesef tüzük ve yönetmelikleri Dernekler yasasına göre sevk ve idare edilmeyim kendi menfaat ve çıkarları doğrultusunda, koltuk uğruna usullere aykırı şekilde kendi yandaşlarını delege yaparak hileler ile bugüne kadar girdiği her seçimi kazanmasını bilmiştir, bunun açık bir örneği de ASKF tüzüğünde ve Dernekler yasasında olmayan tabi delege sistemi...Tabi delege diye bir olay yoktur, tabi delegeler oy kullanamazlar, kim olursa olsun ASKF kongresinde oy kullanacak kişi mutlaka üye kulüplerden birinde delege olarak gelmek zorunda.

TABAN BİRLİKLERİ ARASINDA BİRLİK YOK

Maalesef taban birlikleri arasında çekişme devam etmektedir, devam eden bu çekişmeler geçmişte de vardı ama bu günkü kadar değildi, bu gün baktığınızda Hakem camiasında dernek bir tarafta, hakem kurulu bir tarafta ciddi bir ikiye ayrılma söz konusu.. ASKF zaten kendini hepsinin üzerinde görüp hükmetmeye çalışmakta hiçbir uzlaşma sergileyememekte... ASKF'nin tüm kurumları tekeline alma sevdası bu günkü kaos ortamını doğurmuştur, ama maalesef Sakarya'da bu işe dur diyecek bir kişi çıkmadı, işte bu noktada kulüpler birliğinin kuruluş amacı ön plana çıkmaktadır.

ASKF KİMLİK DEĞİŞTİRMİŞTİR AMACINDAN SAPMIŞTIR

Esasında ASKF kulüplerin sendikası olma özelliğine sahip iken, bugün maalesef bu böyle değildir, kulüplerin haklarını savunmak sıkıntılarını çözmek gerekmekte iken kendini TFF yerine koyup her türlü tehdit ve şantajlar ile hâkimiyet kurmaya çalışmaktadır. TFF'nin Sakarya'da temsilcisi konumunda olması gereken kişi maalesef ASKF Başkanı tarafından atanmış, onun hâkimiyeti ve emri altına girmiş durumda... Hal böyle olunca da ASKF kulüplerin sendikası olmaktan çıkıp, yanlış işler yapmaktadır.

ASKF VE İL TEMSİLCİSİ TFF'Yİ KANDIRIYOR

Amatör Müsabakalarda il temsilcisi tarafından yazılması gereken görevliler, ASKF tarafından kendi yandaşları yazılarak bordrolar düzenlenmekte, il temsilcisine imzalattırılan bu bordrolar GSİM üzerinden TFF gönderilerek yine GSİM üzerinden görevli ücretleri tahsil edilmektedir, 2010 yılında GSİM üzerinden TFF'nin ASKF'nin görevlilerine gönderdiği miktar 65 Bin Tl dir, yazılan görevlilerin dahi haberi olmadığı bu paralar ASKF'nin giderleri karşılanmak üzere kullanılması gerekmekte iken, GSİM bu paraları Başkan Kama'nın ziraat bankasındaki özel şahsi hesabına yatırmakta olup, hiçbir surette ASKF girdilerinde kayıt altına alınmamakta ve açık şekilde işlenen suç mutemetlik hüllesi ile örtülmeye çalışılmaktadır.. Bu durum açıkça gösteriyor ki ASKF ve İl Temsilcisi TFF'yi kandırmaktadır,

KAFALARINA GÖRE KULÜPLERİ CEZALANDIRIYORLAR

İl Temsilcisi ve ASKF Amatör Liglerde kimin çıkıp, kimin ineceğine karar verir duruma geldiler.
Daha henüz yakın bir tarihte günlerce basına da yansıyan ASKF yönetim kurulu üyesinin açıklaması vardı ve bu açıklamada kuzey takımları ile ilgili il temsilcisinin çok ciddi bir konuşmasından bahsediliyordu. Kuzeyden 3 takım birden çıkması fazla olur, süper lige, böylesine korkunç bir iddia karşısında İl Temsilci ve ASKF tüm sükûnetlerini koruması akla şu sözü getiriyor, sükûnet ikrardan gelir diye, adeta bir suç duyurusu niteliği taşıyan ASKF Yönetim Kurulu üyesi Recep Ekşi'nin bu açıklaması kimseler tarafından alınmasa da kulüpler tarafından dikkate alınması gereken bir olaydır.

ASKF BAŞKANI DELEGELERİN GÖZÜNÜN İÇİNE BAKARAK YALAN SÖYLEDİ

ASKF'nin son genel kurulunda ASKF Başkanı 148 kulübün temsilcisi dört yüzün üzerindeki delegelerin gözünün içerisine baka, baka açık bir şekilde yalan söylemiştir, Başkan Kama "ben 2007 yılında yargılandım aklandım" diyor, üstelik Avukatı da karşısında orada, Kama TCK 155/2 maddesi gereği görevi kötüye kullanma suçundan 2007 yılında 3. Asliye Hukuk Mahkemesi tarafından 13 ay hapis cezası ile cezalandırılmış olup, 5 yıl süre ile de tecil edilmiştir, bunu açık bir şekilde yalan söyleyerek tüm kamuoyunu kandırarak ben beraat ettim demesi utanç vericidir, son yapılan genel kurul sonrasında yapmış olduğumuz araştırma çerçevesinde öğrenmiş olduğum bu bilgi sonrasında, böyle bir mahkeme kararının Dernekler masasına iletilmediği tespitini yaptık, düşünün Sakarya da bir dernek başkanı açıkça görevi kötüye kullanmaktan, zimmetten dolayı suç işliyor hapis cezasına çarpıtılıyor 13 ay hapis cezası alıyor, dernekler masasının haberi olmuyor ve bu kişi yeniden çıkıp aynı derneğin genel kurulunda başkan adayı olarak yeniden seçiliyor ve hala devam ediyor, hukuken mümkün olmayan bu iş yetkili kurum ve kişilerin müdahale etmemesinden dolayı hala devam etmesini büyük bir şaşkınlık içerisinde izlemeye devam ediyoruz.

ASKF BAŞKANI YENİDEN YARGILANACAK

Bizim de müdahil olduğumuz şu an Savcılıkta araştırma aşamasında olan bir dava var. 2009 yılında İçişleri Bakanlığı Müfettişlerinin incelemeleri neticesinde tespit edilen usulsüzlük ve zimmetler neticesinde Sakarya Valiliği tarafından Cumhuriyet baş Savcılığına yazılan suç duyurusu savcılık tarafından 14 aydır incelenip dava açılamadı, bizim avukatlarımızın da takip ettiği bu soruşturma en kısa sürede tamamlanarak davanın açılacağını düşünüyoruz.

Daha öncede yargılanıp ceza aldığı aynı suçlardan ötürü yeniden yargılanmasına kesin gözü ile baktığımız ASKF Başkanı, Türk Medeni Kanununda açıkça ifade edilen Fiil ehliyetine sahip değildir, 2007 yılında almış olduğu 13 ay 8 gün hapis cezası ASKF Başkanının Fiil Ehliyetine kısıtlılık getirmiştir, 6 aydan uzun süre alınmış olan hapis cezaları, ertelemeye uğrasa, hatta affa uğrasa dahi Fiil Ehliyetince kısıtlılık getirilmiş olur işte yasalar açık net ortadayken 2009 yılında yapılan son genel kurulda bırakın başkan adayı olmayı Sayın Kama genel kurul salonuna dahi giremezdi. Eğer yetkili kurumlar zamanında müdahale yapabilseydi, ben bunları Valilik Makamı Dernekler Masasına bir dilekçe ile bildirmiş olmama rağmen, bana gönderilen yazıda ellerinde böyle bir mahkeme kararı olmadı dolayısı ile müdahale edemeyecekleri bildirildi, maalesef işin takipçisi olması gereken GSİM üzerine düşen görevi anlaşılamaz bir şekilde yerine getirmemiştir veya getirememiştir.

SİYASET YANLIŞA DESTEK VERMEKTEN VAZGEÇMELİDİR

ASKF Başkanı bu kadar yanlış işler peşinde iken, hakkında kesilen cezanın yanı sıra yürütülmekte olup açılması kuvvetle muhtemel olan yeni dava ile açıkça suçları sabit görülmüş iken, maalesef Siyasilerin, Belediye Başkanlarımızın bu kişiye sahip çıkmaları, destek vermeleri son derece üzücü olduğu gibi ilimiz sporunun kalkınmasından ziyade gerilemesine mahal vermektedir. Biz Yüce Adalete, Yargıya, Devletimize güveniyor gecikmelide olsa hak ve adalet yerini bulacağına inanıyoruz.

01 Mar 2011 - 19:56 - --- Okunma

medyabar.com son bir ayda 2.741.969 kez ziyaret edildi.


TÜM RÖPORTAJLAR GÖSTER

göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Medyabar Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Medyabar hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Medyabar editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Medyabar değil haberi geçen ajanstır.
Anket Sakaryaspor'un yüzde 49 hissesinin satılmasını destekliyor musunuz?