Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi bir hafta karanlıkta oturacaklar!

Yılbaşında elektriğe yapılan fahiş zamma tepki gösteren ve 'Erdoğan düzenlemeyi geri çekene kadar hiçbir elektrik faturasını ödemeyeceğini' açıklayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun evinin elektriği bugün kesilmişti.

Kılıçdaroğlu, elektriğinin kesilmesi sonrası saat 21'i işaret ederek açıklamaya yapacağını duyurmuştu.

Kılıçdaroğlu, "Bir avuç holding ceplerini dolduracak diye memleketimizin onurlu insanları fakirliğe sürükleniyor. Söyleyeceklerim, halkın bu adaletsiz düzene karşı yükselttiği sestir." diyerek canlı yayını başlattı.

KILIÇDAROĞLU'NDAN AÇIKLAMA

Kılıçdaroğlu, saatler 21'i gösterirken; kameraların karşısına geçti.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

''Milyonlar faturalarını ödeyemecek hale geldi. Zenginler daha zengin, yoksullar daha yoksul hale getirildi.

Bu zenginler servetlerinin yüzde 1'ini paylaşsalar bütün çocukların eğitim masrafları karşılanır.

Zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapan bu sistem miladi doldurdu. İmkansız görünen düşüncelerin zamanı gelmiştir. Devletler insanların temel ihtiyaçlarını karşılamakla yükümlüdür.

İşte ben bu aç gözlü politikacıların yarattığı karanlığa karşı ayaktayım. Bu eylemin sivil itaatsizlik çağrısı değil bir direniştir. Bu sizin hakkınızı arama mücadelemdir.

Eşimle birlikte bir hafta boyunca karanlıkta kalacağız. Adalet için bu ülkede kilometrelerce yol yürüdüm, şimdi karanlıkta oturacağım. Bu dünyada tüm demokratlara sesleniyorum: Samimilerse onlarda halkları için harekete geçsiler.

Erdoğan'a sesleniyorum enerjiye yaptığın zamları geri çek. KDV'yi sıfırla. Kimse merak etmesin karanlıkları aydınlığa çıkaracağız. ''

- Medyabar, Türkiye bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/10044470/kemal-kilicdaroglu-ve-esi-bir-hafta-karanlikta-oturacaklar