Başkan Yüce yeni imam hatip lisesi için böyle konuştu

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SİMDER tarafından organize edilen Sakarya Adapazarı İmam Hatip Lisesi Mezunlar Günü etkinliğine katıldı. Mezunu olduğu okulun bahçesinde düzenlenen etkinlikte dönem arkadaşları, öğretmenleri, arkadaşlarıyla buluşan Başkan Ekrem Yüce, etkinliğe katılmaktan duyduğu büyük memnuniyeti dile getirdi. Etkinlik sonrası hatıra fotoğrafları çekilirken, Başkan Ekrem Yüce misafirlere keşkek dağıttı. Düzenlenen buluşma etkinliğine Başkan Yüce’nin yanı sıra Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, eski dönem milletvekili Ali İnci, İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, İl Müftüsü Hasan Başiş, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım, Kent Konseyi Başkanı Sinan Çileli ve İmam Hatip Lisesi mezunları katıldı.

Şehrin kültür ocağı

Buluşmada söz alan Başkan Ekrem Yüce, “Şehirlerin hafızaları ve kültürleri vardır. Her şehirde bu hafızayı ve kültürü oluşturan kurumlar vardır. Sakarya’mızın en önemli kültür ocaklarından birisi de Adapazarı İmam Hatip Okuludur. Fakirin de mezun olduğu bu okul, ülkemizin yönetiminde söz sahibi olan pek çok büyüğümüzü yetiştirmiştir. Okulumuz, ülkemizin 7. İmam Hatip Okulu olarak 40 öğrenci ile 12 Aralık 1956 yılında hizmet vermeye başladı. Okul binamız, yılların verdiği yorgunluk ve asrın felaketlerinden biri olan 17 Ağustos depreminde uğradığı hasar sebebiyle pek çok kez güçlendirmelere ve tadilata maruz kaldı. Nihayet ömrünü tamamladı ve yıkıldı” dedi.

Çalışmalar hızla devam ediyor

Yapımı devam eden İmam Hatip Lisesi’nin son durumuyla ilgili bilgiler paylaşan Başkan Yüce, “Okulumuzu tekrar canlandırmak ve hayata kazandırmak için Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak derneğimizle birlikte harekete geçtik. Hayırseverlerimizin destekleriyle inşaata başladık. Sakarya İmam Hatip Okulu efsanesinin yeniden hayata kazandırılması için gayret eden, destek çıkan tüm abilerimize ve kardeşlerimize huzurlarınızda teşekkür ederim. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. İnşallah en yakın zamanda tamamlayacak ve Milli Eğitim Bakanlığımıza teslim edeceğiz. Sakarya Adapazarı İmam Hatip Okulu efsanesi 48 dersliği ve konferans salonuyla hemşerilerimize hizmet vermeye, bilinçli, vatanını ve milletini seven gençler yetiştirmeye devam edecek. Dönem arkadaşlarımla, kardeşlerimle buluşmaktan duyduğum mutluluğu ve gururu bir kez daha dile getirir; sizleri saygı, sevgi ve hürmetle selamlarım” dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/10193337/baskan-yuce-yeni-imam-hatip-lisesi-icin-boyle-konustu