DEVA Partililer komşularının dertlerine ortak oldu

“KOMŞULARINI ZİYARET ETTİLER, DERTLERİNE ORTAK OLDULAR”

DEVA Partisi'nin Adapazarı, Serdivan ve Erenler ile Geyve'de Kadın Çalışmaları Başkanları,  “Komşular Günü #devakomşuda Projesi” kapsamında düzenledikleri etkinlikte, komşularını ziyaret ettiler. Bir arada yaşamanın, sosyalleşmenin en güzel örneğinin ‘Komşuluk’ olduğunu belirten DEVA Partisi Kadın Çalışmaları Başkanları, yaptıkları açıklamada; “Komşuluk  ilişkileri toplumumuzda çok değerli ve kıymetlidir. Buna ilişkin geleneklerimizde, ata sözlerimizde ‘Ev alma komşu al.’, ‘Komşu komşunun külüne muhtaç’ gibi birçok vurgu yapılmıştır. Bugün komşularımızı ziyaret ettik, onların hayat mücadelelerini dinledik. Onların dertlerine ortak olduk. DEVA Partisi’nin çözüm önerilerinin Eylem Planlarında ayrıntıları ile yer aldığını ifade ettik ve onlarla da paylaştık.  

SOSYAL POLİTİKALAR EYLEM PLANIMIZ HAZIR”

DEVA Partisi olarak insan ve ailelerin içinde yer aldığı, sosyal kültürel oluşumları ve dayanışmayı, yardımlaşmayı, birlik ve beraberliği çok önemsiyoruz. Bu nedenle DEVA Partisinin Sosyal Politikalar Eylem Planı hazır. Bu Eylem Planımız ihtiyaç sahibi herkesi kapsıyor.   ‘Çalışanın, işsizin, emeklinin, yoksulun, DEVA’sı olacağız.  Kimse aç ve açıkta kalmayacak. Yardıma muhtaç vatandaşlarımızın kaderine terk edilmesine izin vermeyeceğiz. Yardıma muhtaç tek bir vatandaşımızı bile yalnız bırakmayacağız. Daha adil ve daha yaygın bir biçimde, ihtiyaç sahibi tüm vatandaşlarımıza ulaşacağız. Engelli vatandaşlarımız için engelleri kaldırıp, engelsiz bir hayat tesis edeceğiz. Sosyal Devlet kavramını canlandıracağız. ’

“SOSYAL POLİTİKALARIMIZIN MERKEZİNDE İNSAN VARDIR”

Sosyal Politikalarımızın merkezinde de ´insan´ vardır.  Sosyal projelerimizin tamamı, insanın sağlıkeğitim, ruhsal ve manevi ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik hizmetleri içerir. Güvenli insan, aile ve toplum, sosyal hizmetlerin temel misyonudur.   Yakın çevre olarak nitelenen komşular, yardım isteme konusunda ilk başvurduklarımız olur. Onlarla olumlu ilişkilerde bulunmak, sorunlarımızı uzakta değil yakında çözümlememizi sağlar. Milletimizin de dayanışmayı, yardımlaşma ve komşuluğu önemsediğini ve değer verdiğini biliyoruz. Komşular Günü etkinliğimizi de bu çerçeve içinde gerçekleştiriyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle ‘Sakaryalı hemşehrilerimizin Komşular Gününü kutlarız.’ ifadelerini kullandılar.   

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/10435218/deva-partililer-komsularinin-dertlerine-ortak-oldu