Yağmur sonrası şehirden görüntüler...

MEDYABAR.COM

Şehrin il ve ilçelerinde akşam saatlerinde etkisini gösteren kuvvetli sağanak yağış trafiği felç etti. Şehir için yollarda yer yer yarım metreyi bulan yağmur suları trafik akışını neredeyse durma noktasına getirdi.

Uzun süre şehiri etkisi altına alan sağanak yağış sebebiyle bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Şehir içinde bazı yollarda mahsur kalan araçlar için itfaiye ekipleri ve Büyükşehir Belediyesi'ne ait iş makinaları seferber oldu.

Geçtiğimiz akşam Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden 'sel' uyarısı yapılmasının ardından beklenen kuvvetli yağış akşam saatlerine kadar etkili oldu. Evlerini su basan bazı vatandaşlar, su motorlarıyla ve kovalarla suları tahliye etti.

Bahçesini ve yaşadığı evin içini su basan Ayşe Çınar isimli vatandaş,"Yağmur yağdı işte gördüğünüz gibi. Komşularla hep suları çektik biz. Belediyeye haber veriyoruz belediye gelmiyor. İçeriye de su girdi. Banyodan lavobodan olduğu gibi içeriden de su taştı. Bütün tepenin suyu olduğu gibi buraya geliyor." şeklinde konuştu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre kuvvetli sağanak yağış sonrası metrekareye 68 kilogram yağış düştüğü belirtildi. Tahminlere göre Sakarya'da yarından itibaren yağışlı havanın bölgeyi terkedeceği bildirildi.

KUVVETLİ YAĞIŞ SONRASI ŞEHİRDE BU GÖRÜNTÜLER VARDI..

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2674476/yagmur-sonrasi-sehirden-goruntuler