Serdivan'da Kardeşler Mobilya böyle yandı (2)

Aziz GÜVENER- Kaan GÜMÜŞEL

Alınan bilgiye göre Serdivan Çark Caddesi üzerinde bulunan Kardeşler Mobilya mağazasında saat 12.30 sularında yangın çıktı. Halil İbrahim Atak ve Erol Arslan'a ait mağazanın depo olarak kullanılan çatısında çıkan yangın kısa sürede tüm çatıyı sardı. Gökyüzü dumanlarla kaplanırken çevre esnaf itfaiye ve polise haber verdi.

Kısa sürede olay yerine gelen Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi yangına müdahale etmekte zorlanırken çevre müfrezelerden takviye istendi. Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar da kısa sürede yangın mahaline gelerek çalışmaları koordine etti.

Bu sırada trafiğe kapatılan Çark Caddesini dolduran yüzlerce meraklı vatandaşın dağıtılması için Çevik Kuvvet Polisleri de yangın mahaline geldi.

Mağazanın 100 metre ilerisinde bulunan camiide Cuma Namazından çıkarken yangın haberini alan mağaza ortaklarından Halil İbrahim Atak, koşarak geldiği mağazasının yandığı görünce göz yaşlarını tutamadı. İş adamını Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ve İlçe Emniyet Müdürü Hayati Bayazıt teskin etti.

Gördü tanıklarından Mehmet Yemez "Tam Cuma vakti çatıda yangın çıkmış. Bir patlama olduğu söyleniyor ama kesin değil" dedi.

Büyükşehir İtfaiyesi binada soğutma çalışmalarını sürdürürken yangın çıkış nedeni henüz tespit edilemedi.

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2674561/serdivanda-kardesler-mobilya-boyle-yandi-2