SAMEK merkezleri yeni sezona hazırlanıyor

Büyükşehir Belediyesi Sanat ve Mesleki Eğitimi Kursu (SAMEK) merkezleri yeni sezona hazırlanıyor. Boyama, bakım ve temizlik çalışmalarının ardından SAMEK eğitim merkezleri yeni sezondaki kursiyerlerini bekleyecek.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi; Sanat ve Mesleki Eğitim Kursları (SAMEK) binalarında boyama, bakım ve temizlik çalışması başlattı. Şehir merkezindeki SAMEK binalarını bakımdan geçiren Büyükşehir Belediyesi ekiplerince binaların iç ve dış cephelerinde boyama çalışması gerçekleştiriliyor.

SAMEK Merkezleri Hepimizin

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan açıklamada bazı bölgelerdeki binaların dış cephelerine yazılar yazılarak karalandığı belirtilerek, yazı yazanlar hakkında suç duyurusunda bulunulacağı ifade edildi. Açıklamada "Büyükşehir Belediyesi bünyesinde açılan SAMEK kurslarında binlerce kursiyer eğitim görüyor. Gençlerin sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayan kursların yaygınlaştırılması için Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli çalışmaları yapıyor, kurs binalarımızın sayılarını artırıyoruz.Tüm iyi niyetimize ve çalışmalarımıza rağmen bazı vatandaşlarımız binalarımıza gereken önemi göstermiyorlar. Kimliği belirsiz kişilerce bazı bölgedeki binalarımızın dış cephelerine ve oyun parklarına yazı yazılarak karalanıyor. Belediye olarak bu konuda gerekli tedbirleri alıyoruz. Ancak tüm çabalarımıza rağmen bu çirkin olayların önüne geçmekte zorlanıyoruz. Halkımızdan bu konuda bizlere destek olmalarını bekliyoruz. Unutmamalıyız ki, bu binalar hepimiz ortak kullanım alanları. Vatandaşlarımız bu konuda duyarlı" olsunlar, binalara zarar veren kişileri gördüklerinde polise bildirsinler? denildi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2674746/samek-merkezleri-yeni-sezona-hazirlaniyor