Gülen soruşturması için ifade verdi!

Edinilen bilgilere göre, Fethullah Gülen hakkındaki soruşturma kapsamında Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Bürosu'nda görevli Cumhuriyet Savcısı Serdar Coşkun'un Ferizli Cezaevi'nde tutuklu bulunan Ali Yıldırım'ın tanık sıfatıyla ifadesini aldı.

Cezaevinde SEGBİS (Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi) üzerinden ifadesi alınan Ali Yıldırım'ın eski Sakarya Emniyet Müdürü Faruk Ünsal'ında bulunduğu ve Sakarya'da 'çete davası' olarak bilinen dava ile ilgili önemli bilgiler verdiği ve Faruk Ünsal'ın mağduriyeti ile ilgili birçok konuya açıklık getirdiği belirtiliyor.

Öte yandan Faruk Ünsal 2010 yılında çıkarıldığı ilk mahkemede, "Sakarya'ya istediği emniyet müdürü atanmasını sağlayamayan Ergenekon vari bir çete hukuk dışı bir oluşum göreve başladığım günden itibaren başarısız olmam ve oradan alınmam için sayısız provokasyon yapmıştır. Ayrıca şahsıma yönelik, yalan ve iftiraya dayalı çok sayıda ihbar mektubu göndermişlerdir. Bu yapı, görev yaptığım süre içerisinde tertip ve komplolara hiç ara vermemiştir.

Şahsımla ilgili dava konusu iddialar, bunların devamı, bu oluşumların ürünü basit, yalan ve iğrenç bir iftiradır. Suç işlemediğim için vicdanen rahatım. Kimsenin maşası olmadım. Devletin polisi oldum. Dürüst ve namuslu çalıştığım için buradayım. Onun için hedef oldum. Adalete güvenmek istiyorum. Adaletin tecellisini istiyorum. Yüce mahkemenizin bu haksızlığa daha fazla meydan vermeyeceğine inanıyorum" şeklinde ifade vermişti.

Soruşturma kapsamında Ankara Cumhuriyet Savcısı Serdar Coşkun'un aynı yöntemle eski Sakarya Emniyet Müdürü Faruk Ünsal'ın da ifadesine başvurduğu öğrenildi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2674837/gulen-sorusturmasi-icin-ifade-verdi