Taraklı'da 18 Mart çeşitli etkinliklerle anıldı

18 Mart Şehitleri Anma Günü programı kapsamında Taraklı'da düzenlenen çelenk sunma töreninde Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı tarafından Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık parkında Atatürk Büstüne çelenkler sunuldu.

Taraklı Çok programlı Lise'si salonunda Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başlayan törende günün anlamına ilişkin konuşmada İngilizce Öğretmeni Erdinç HoşgörenÇanakkale zaferi ile ilgili "Pasinler savaşı Malazgirt Savaşı ile birlikte Anadolu toprakları ile ilk bedeli ecdadımız kanı ile canı ile ödedi. Bu vatanın bedeli ülkenin doğusundan batısına kuzeyinden güneyine kan ile ödendi ecdat bu toprakları kazandı korudu bayrak için devlet için nice milletlerle savaştı. Şanlı tarihimizden bir sayfada Çanakkale Savaşıdır. 99 yıl önce Çanakkale'de boğazda düşmanı denize döken kahraman şehit ve gazilerimizi şükranla anıyoruz." Dedi

Taraklı Çok Programlı Lise öğrencileri tarafından Çanakkale Deniz zaferi ile ilgili kompozisyon ve şiirler okundu. "Şehitler İçin" videosu,"Uayndırma Anne Beni" adlı şiir, "Annesinden Şehidine Mektup" şiiri,"Dumlupınar İnsanına" şiir, "Şehitlerim" adlı slayt gösterisi, Türkü canlandırmasıve 18 MartŞehitlerimizi Anma töreni vesilesiyle yapılan resim ve şiir yarışmalarında ödül töreni ile anma törenleri son buldu.

Törene Kaymakam Ömer Yılmaz, Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman,Jandarma Komutanı Yüzbaşı Ersoyu Davet,Emniyet Amiri Cem Çiftçi, daire müdürleri, siyesi parti temsilcileri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2675081/taraklida-18-mart-cesitli-etkinliklerle-anildi