Sağanak yağışa böyle yakalandılar!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden dün akşam yapılan kuvvetli sağanak yağış uyarısının ardından şehir bugün yağmura teslim oldu.

Bazı vatandaşlar aniden bastıran kuvvetli sağanak yağışa yol ortasında yakalandı. Yağmura şemsiyesiz yakalananlarsa yol kenarlarında bulunan binalara ve iş yerlerine sığındı.

Özellikle şehir merkezinde itfaiye caddesi sağanak yağış sonrasında adeta göle döndü..

Yağmur sularının oluşturduğu gölette(!) vatandaşla karşıdan karşıya geçmekte bile zorlandılar. Yer yer20 santimi bulan su birikintisiyle birlikte bölgede bulunan işyerleri de sular altında kaldı.

Aniden bastıran yağış sonrası, Patates ve Soğan Hali, Katlı Pazar Yeri başta olmak üzere dükkanlar sular altında kaldı. Patates ve Soğan ticaretinin yapıldığı Halde su altında kalan iş yerlerinde 20 bin TL'yi bulan hasar oluştu.

İş yeri sahipleri, su altında kalan işyerlerinde su tahliyeleri için yoğun çaba harcadı. Adnan Menderes Caddesi üzerinde bulunan alt geçit te yağıştan etkilendi. Alt geçitten geçmek isteyen araç sürücüleri zor anlar yaşadı.

Pabuççular Mahallesinde ise Küçük Sokak yağış sonrası trafiğe kapandı. Aynı sokak üzerinde bulunan dershane giriş kısmı da sular altında kalınca, öğrenciler ayaklarına bağlanan galoşlar ile dershaneden çıkartıldı.

Trafiğe kapanan Küçük Sokak ta bir dükkan ise sular altında kaldı. Her yağmur sonrası aynı manzara ile karşılaştıklarını belirten dükkan sahibi Ali Nüsan isimli vatandaş, dükkanında 5 bin TL'yi aşan zarar olduğunu söyledi.

Öte yandan, Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgilere göre, Sakarya'da yaklaşık bir saat süren yağmur sonrası metrekareye 68 kilogram yağış düştüğü öğrenildi.

Meteoroloji'den uzmanların tahminlerine bugün etkili olan kuvvetli yağmur yarın ve haftanın diğer günleri yerini parçalı bulutlu bir havaya bırakacak.

Öte yandan öğle saatlerinde başlayan yağanak yağışın gece geç saatlere kadar devam etmesi bekleniyor.

İşte Meteoroloji'nin 5 günlük hava tahmini:

9 Eylül Salı En Düşük 17° En Yüksek 28° GÖKGÜRÜLTÜLÜ SAĞANAK YAĞIŞLI

10 Eylül Çarşamba En Düşük 16° En Yüksek 29° ÇOK BULUTLU

11 Eylül Perşembe En Düşük 15° En Yüksek 29° PARÇALI BULUTLU
12 Eylül Cuma En Düşük 16° En Yüksek 30° PARÇALI BULUTLU

13 Eylül Cumartesi En Düşük 17° En Yüksek 30° AZ BULUTLU

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2675405/saganak-yagisa-boyle-yakalandilar