Yerel gazetelerde bugün...

Bizim Sakarya

CİNAYETTE İKİNCİYİZ!

Kadın Cinayetlerini Durdurma Platformu'nun Kasım 2017 raporuna göre geçen ay 27 kadın erkekler tarafından öldürüldü. Bu cinayetlerin 3'ü Sakarya'da işlendi.

Yenihaber

ATALAY'DAN ASGARİ ÜCRET ÇIKIŞI

Türk-İş Genel Başkanı Atalay, asgari ücretin 2018 yılında net bin 893olmasını talep ettiklerini belirterek, KİT'lerdeki çalışanların kadroya alınmasıyla ilgili sorunun çözülmesini beklediklerini söyledi.

SakaryaHalk

KATLİAM UTANCI

Geçen ay Sakarya'nın kadın cinayetlerinde 2.sırada yer almasıyla ilgili arkadaşımız Özgür Ceylan'a konuşan Türk Kadınlar Birliği (TKB) Sakarya Şube Başkanı Tevhide Yağan, "Ne yazk ki önce eğitim seviyemiz yeterli değil, sonra da kadın cinayetlerindeki cezalar caydırıcı değil" dedi.

Yenisakarya

ŞİDDETE KARŞI TURUNCU EYLEM

İl sağlık Müdürlüğü tarafından kadına yönelik aile içi şiddetle mücadele amacıyla turuncu şemsiye ve kurdelelerle yürüyüş yapıldı. Yürüyüşün ardından konferans düzenlendi.

Adapazarı Akşam haberleri

TAŞERONDA AYRI GAYRI YOK!

Türk-İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile yapılan görüşmeler sonunda sorunun aşıldığını duyurdu.

Adapostası

EN BÜYÜK ÇEVRE PROJESİ

TEMA Vakfı üyeleri il bir araya gelen Başkan Toçoğlu, "Sakarya'da hayata geçirdiğimiz çevre yatırımları ilk olma özelliği taşıyor. 100 Milyon TL 'lik SEKAY projesi ile de şehrimizdeki atıkların bertarafı için büyük bir adım atacağız. Sakarya'nın çevre başlığındaki en büyük projesi olacak" dedi.

- Medyabar, Medya bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2675502/yerel-gazetelerde-bugun