Börekçiyi iki taksitle böyle soydular

MEDYABAR.COM / Azim Çelik

ADAPAZARI'nda sabah erken saatlerinde börekci dükkanına girmek isteyen hırsız işyerinin kapısını zorlayarak tekmeleyerek girmek istedi. 6ncı denemeye rağmen giremeyen hırsız sonunda kapıyı tornavidayla açarak, kasadakibin 100 TL ve ihtiyaç sahipleri için toplananan sadaka kutusunu da çaldı. Hırsız yarım saat sonra bir arkadaşıyla daha gelerek bu seferde yere düşürdüğü bozuk paraları da toplayıp kaçtı..

Olay dün gece saat 04.30 sıralarında meydana geldi.Adapazarı İftaiye Caddesi üzerinde bulunan bir börekçi dükkanında meydana gelen hırsızlık olayı güvenlik kameraları tarafından görüntülendi. Hırsızlardan biri dükkana gelerek kapıyı zorlamaya başladı. Kapıyı açmak için 6 kez pasaj içinde gözden kaybolarak tekrar geriye gelen hırsız son denemesinde bulduğu tornavidayla kapıyı açarak içeriye girdi. Kasada bulunan yaklaşıkbin 100 lira ile ihtiyaç sahipleri için toplanan yardım kutusunu çalan hırsızlar kayıplara karıştı.

30 DAKİKA SONRA TEKRAR GELDİLER

Ancak olaydan yaklaşık 30 dakika sonra yanında başka bir kişiyle tekrar geriye gelen hırsız yere dökülen bozuk paraları da alarak kaçtı. 2 hırsızın dükkan içinde sergilediği rahat hareketleri dikkatlerden kaçmazken tüm bunlar işyerinin kamerası tarafından da görüntülendi.

Dükkanın soyulduğunu sabah saatlerinde farkeden dükkan sahibi durumu hemen polis ekiplerine haber verdi. Sakarya Emniyet Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri olay yerine incelemelerde bulundu. Güvenlik kameraları tarafından görüntülenen iki hırsız için arama çalışması başlatıldı.

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2675823/borekciyi-iki-taksitle-boyle-soydular