SAÜ'de en iyi kısa filmlerin ödül töreni...

SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen programda, yabancı öğrencilerinin"I love Turkey because" temasıyla çektikleri kısa film gösterimleri yapıldı.

Yarışmada en iyi tanıtım filmi Rika Nurani'nin "All of these" filmi birinci, Shin Hsuan Kuo'nun"It makes me feel like home" filmi ikinci, Nur Devlet'in "Misafir" adlı filmi ise üçüncü oldu.

SAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aytekin İşman, açıklamada, fakültenin çok güzel faaliyetler organize ettiğini söyledi.

İşman, öğrencilerin mezun olduklarında iş bulmalarını kolaylaştırmak amacıyla da çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek, "Onlardan aldığımız dönütlerden yola çıkarak bu tür faaliyetleri organize ediyoruz. Temel amacımız öğrencilere bilgi ve deneyimi kazandırmak. Şu an 10 film kabul edildi. Birinci, ikinci ve üçüncüyü seçeceğiz. Birinciye 5 bin, ikinciye 3 bin, üçüncüye 2 bin lira vereceğiz. Gençler tabi yoğun bir şekilde faaliyetlerini devam ettiriyor." diye konuştu.

En iyi film ödülünü Rika Nurani'ye veren Rektör Prof. Dr. Elmas, "Sakarya Üniversitesi olarak bizim misafir öğrencilerimizin için iki önemli hedefimiz var. Birincisi öğrencileri donanımlı, dünya normlarına göre yetiştirmek ve iyi bir eğitim almalarını sağlamak.Bir diğer hedefimizde bu öğrencilerimiz kendi değerlerimizi anlatmak. Bu öğrencilerimiz mezun olup ülkelerine döndüğünde Türkiye ve Sakarya'nın için önemli elçiler olacaklar. Yarışmada emeği geçen ve yarışmaya katılan herkese tebrik ediyorum" dedi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği ödül töreninde, SAÜ öğrencilerinin hazırladığı müzik dinletisi ve SAÜ Devlet Konservatuarı'nın hazırladığı dans gösterisi beğeni topladı.

Tören, hatıra fotoğraflarının çektirilmesiyle son buldu.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2676512/saude-en-iyi-kisa-filmlerin-odul-toreni