Doğum Evi için yer tahsisi yapıldı

Valilik toplantı salonunda yapılan imza törenine İl Valisi Mustafa Büyük,Büyükşehir Belediyesi Zeki Toçoğlu, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı ve AK Parti Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün, Adapazarı Orman Bölge Müdürü Hasan Türkyılmaz, İl Sağlık Müdürü Murat Alemdar, AK Parti il Başkanı Recep Uncuoğlu ve bir çok davetli katıldı.

Sağlık Bakanlığı ile Orman ve Su işleri Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen mutabakat neticesinde SEAH Bahçesinde Sağlık Müdürlüğüne arsa tahsis edildi.
Sakarya Valisi Mustafa Büyük imza töreninde yaptığı konuşmasında, ''Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi içindeki Orman Bölge Müdürlüğü?ne ait arsayı Sağlık İl Müdürlüğüne Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi olması için yer tahsis ettik. Binamız için yapılan imzaları attık. Çok ciddi bir ihtiyaç olan sağlık konusunda kullanım alanı kurulacak. Yeni hastane binamızın Sakaryamıza şimdiden hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum'' dedi.
SEAH bahçesine yapılacak olan Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi bin 500 metrekare kapalı alana inşa edilecek. Hastane 3 kattan oluşacak. Binada, idare binası, satış salonu, misafir salonu ve toplam 18 daire yer alacak. Toplam kullanım alanı 2 bin 520 metrekare olacak olan hastane binasına lojman binası da yapılacak ve toplam kullanım alanı 4 bin 70 metrekare olacağı bildirildi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2676694/dogum-evi-icin-yer-tahsisi-yapildi