SEDAŞ'ın Fırsat Eşitliği Çalıştayı Tamamlandı

SEDAŞ'ın Fırsat Eşitliği Çalıştayı Tamamlandı

SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Bekir Sami Güven, SEDAŞ'ın yürüttüğü "Fırsat Eşitliği" konulu sosyal sorumluluk projesi için başlatılan çalıştayı başarı ile tamamlayan SEDAŞ proje kurulu üyelerini tebrik etti ve başarı belgelerini SEDAŞ İcra Başkan Yardımcısı Petr Zachoval ile birlikte verdi.

SEDAŞ'IN FIRSAT EŞİTLİĞİ KURULU OLUŞTURULDU

SEDAŞ Yönetim Kurulu ve icra Başkanı Bekir Sami Güven, "Fırsat Eşitliği" konulu sosyal sorumluluk projesi çalıştayının sonunda katılımcılar için yapılan başarı belgesi teslim töreni sırasında yaptığı konuşmada; SEDAŞ 9 yıldır özel şirket statüsünde Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce de yatırım, işletme bakım, aydınlatma sayaç okuma, kayıp kaçak mücadelesi faaliyetlerini sürdürürken,bu çalışmalarının dışında bulunduğu bölgeye sosyal sorumluluk projeleriyle de katma değer sağlamayı hedefliyor.

"Fırsat Eşitliği Projesine" yapılan çalıştay hareketi ile start verdik. Hep birlikte proje kapsamında olumlu adımlar atacağız. Bu proje ile ön yargılarımızı, tavırlarımızı ve yerleşik fikirlerimizi gözden geçireceğiz. Öncelikle Şirketimiz kurumsal dilinde erkek ve kadın ayrımcılığına yer vermeden, yaptığımız işlerle ilgili 'Kadın İşi' veya 'Erkek İşi' gibi mevcut kalıp yargıları ortadan kaldırmaya yönelik çalışmalar, el birliği ve işbirliği yapacağız." dedi.

SEDAŞ SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ İLE TOPLUMA KATKI SAĞLAYACAK

Güven konuşmasının devamında; "Tüm çalışanlarla projenin içeriğinin yaygınlaştırılarak paylaşılması, bu konuda top yekün farkındalık yaratılması, Şirketimiz organizasyon yapısının her kademesinde bakış açılarımızdave tutumlarımızda'iyi' olarak belirlenen durumumuzu 'en iyi'ye yükseltmek öncelikli hedefimiz olacak.Ülkemizde "toplumsal cinsiyet ve fırsat eşitliği" kapsamında çok güzel çalışmalar olduğuna tanık oluyoruz. Bu anlayış ve düşüncenin toplumumuzda daha da çok yaygınlaşacağına, SEDAŞ olarak bizlerin de bu proje ile içinde yaşadığımız topluma, ülkemize ve milletimize gereken katkıyı sağlayacağımıza inanıyorum."dedi.

PROJE KURULU ÜYELERİNE SERTİFİKALARI VERİLDİ

Güven, konuşmasında "Fırsat Eşitliği Kurulunda" görev yapan tüm arkadaşlarıma yapacakları çalışmalarda başarılar diliyor, şimdiden kendilerine güzel önerilerle, hızlı aksiyon aldıkları veproje çıktısı olacak hedefler belirledikleri içinteşekkür ediyorum." diyerek, İcra başkan Yardımcısı Petr Zachoval ile birlikteProje Kurulunda görev alan SEDAŞ çalışanlarına sertifikalarını verdiler. Yapılan törenin sonunda,SEDAŞ yöneticileri ve proje ekibi üyelerigünün anısı olarak hep birlikte fotoğraf çektirdi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2676875/sedasin-firsat-esitligi-calistayi-tamamlandi