Adapazarlı yeni Toyota SUV

Uzun süredir gündemde olmasına rağmen, Toyota tarafından resmi bir açıklama yapılmayan Adapazarı fabrikasının üreteceği yeni modelin sır perdeleri geçtiğimiz ay aralanmıştı.

Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı tarafından Japon işadamlarına yönelik Tokyo'daki seminere katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilk açıklaması yapılan yeni model, böylece kesinlik kazanmış oldu. Fabrikada 2016 ortasında üretilmesine başlanacak yeni SUV, kapılarını geçen hafta açan Tokyo Otomobil Fuarı'nda görücüye çıktı.

Kesin bir açıklama yapılmamakla birlikte Türkiye'de üretimi planlanan küçük SUV'un Toyota'nın farklı fuarlarda sergilediği C-HR modelinin olmasına kesin gözüyle bakılıyor. İlk kez 2014 Paris Fuarı'nda sergilenen konsept model, seri üretime daha yakın hatlarıyla Tokyo'da izleyicilerin karşısına çıktı

Son halini önümüzdeki yıl Cenevre Fuarı'nda alması beklenen model, 2016 ortasından itibaren de Adapazarı fabrikasında bantlardan çıkacak. B sınıfında yer alan Toyota C-HR, 5 kapılı karoseri, dinamik hatları ve şık tasarımıyla öncelikle şehirli kullanıcıları hedefleyen bir model. Başta Nissan Juke olmak üzere güçlü rakiplerle yarışacak yeni model Toyota'nın TNGA adı verilen yeni bir platformu üzerine inşa edilecek.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2676927/adapazarli-yeni-toyota-suv