Erenler'de Cumhuriyet coşkusu

Halk Önce Koştu Sonra Coştu

Erenler'de Halk Cumhuriyet coşkusunu, düzenlenen halk koşusu ve eğlenceler ile yaşadı.
Erenler Belediyesi, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün müşterek organize ettiği halk koşusunun yanı sıra düzenlenen eğlenceler ile 7 den 70'e öğrenci ve vatandaşlar gün boyu gönüllerince eğlendiler.

Etkinliğe ilgi ve alaka yüksekti

Halk koşusuna AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu ve İl Başkan Yardımcısı Erdoğan Demirci, AK Parti Erenler İlçe Başkanı Osman Hira, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Salih Koşu, Erenler İlçe Emniyet Müdürü Cengiz Danışan, Erenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Koray Oktay Özten, Erenler Belediyesi Meclis üyeleri, İl Genel Meclisi Üyeleri, ASKF Yöneticileri İslam Bozkurt, Mehmet Yelken, TFF İl Temsilcisi Ali Aslan, Erenler Mahalle Muhtarları ve çok sayıda spora gönül vermiş sporcular, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Erenler Belediyesince bu yıl ikincisi organize edilen halk koşusu programı spora gönül vermiş sporcular ve Erenler'li vatandaşların yoğun katılımı ile gerçekleşti. Her yıl geleneksel olarak yapılması planlanan Halk koşusuna yaklaşık bin 200 vatandaş katıldı.

7 den 70'ye tüm vatandaşlar tek yürek oldular

Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk'ün start vermesi ile başlayan halk koşusunda İlçedeki okullardan öğrenciler ve veliler de katılım gösterdi. Erenler Belediyesi önünden başlayıp yine Belediye Binasının önünde son bulan Halk koşusunda bin 550 metre koşuldu. Halk koşusuna 7 den 70'e büyük ilgi gösteren vatandaşlar tek yürek oldu. Yarışma sonunda tüm katılımcılara katılım belgeleri ve çeşitli hediyeler takdim edildi.

Koşu sonrasında eğlence görülmeye değerdi

Halk koşusu sonrasında Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan programda eğlence ve coşku üst düzeydeydi.Betül Yıldız isimli bir kız çocuğunun müzik eşliğinde okuduğu Sakarya şiirinin ardından kardeşi Yusuf Emir Yıldızın çok farklı bir yorum ile müzik eşliğinde sunduğu İstiklal Marşı ve Otistik Engelli Veysel İzgi'nin klarnet dinletisi izleyicilere duygulu dolu anlar yaşattı.

Türkiye'nin en genç roman yazarı

15 yaşında roman yazmaya başlayarak Türkiye'nin en genç roman yazarı olan 17 yaşındaki Betül Saray özel ödüle layık görülerek ödülünü AK Parti İl Başkanı Recep Uncuoğlu, nun elinden aldı. AK Parti İl Başkanı Uncuoğlu Betül Saray'ı gösterdiği büyük başarıdan dolayı kutladı, kendisinin de Betül'ün imzalı bir kitabı ile ödül aldığını söyledi.

Yetenek sizsiniz programına katılan gruplar

Acun Ilıcalının hazırlayıp sunduğu Yetenek Sizsiniz programına katılan Sakaryalı gruplar bir birinden güzel şovları ile büyük beğeni topladılar. Top cambazları Burak ve Atakan Çavuş kardeşlerin yaptıkları birbirinden ilginç hareketleri ile Grup Cancağızım roman oyunu gösterileri etkinliğe ayrı bir renk katarken Erenler Belediyesi Halk Oyunları ekibinin sunduğu Karadeniz yöresi halk oyunları ve Şen Samurai Spor Kulübü minik öğrencilerinin sunmuş olduğu uzak doğu sporları ile alakalı gösteriler katılanlar tarafından büyük alkış aldı.

Cumhuriyet Halk koşusunda özel ödüller

Katılımcılar düzenlenen etkinliklerin ardından protokol üyelerinden madalya, katılım belgesi ve çeşitli özel ödüller aldılar. Halk koşusunda özellikle engelli arabaları ile katılanlar, bebekli anneler, tonton dedeler ve tonton nineler etkinliğin en dikkat çekici bölümleri oldular. Dikkat çeken diğer bir ayrıntı ise Sakarya'nın sevilen iki ismi Aytaç ve Sadık'ın buluşması oldu. Oldukça renkli ve hareketli sahnelerin yer aldığı buluşmada Sadık arkadaşı Aytaç'a bir futbol topu hediye ederken Aytaç'ta Sadık'a tişört hediye etti. 7'den 70'e tek yürek olan Erenlerliler "Cumhuriyet Bayramı işte böyle kutlanır" dediler.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2677989/erenlerde-cumhuriyet-coskusu