Sakaryaspor 'Kapalı' kutu...

SPOR264.COM

Liginde oynanan Keçiörengücü deplasmanı ve Sarıyer ile içerde oynadığı maçlarda 1 beraberlik 1 mağlubiyet elde eden Sakaryaspor'da hedef ilk galibiyeti elde etmek. Teknik direktör Ahmet Yıldırım ve yardımcıları Çarşamba gününden maç saatine kadar yaptığı çalışmaları basına kapalı olarak gerçekleştiriyor. Çalışmaların ilk 15 dakikası basına açık gerçekleşirken sonrasında ise antrenmanlar taktik ağırlıklı geçmesi sebebiyle basına kapalı gerçekleşiyor.

En Son Osman Özdemir Döneminde

Sakaryaspor'da son 1 sezonda görev yapan teknik direktörler Osman Özdemir'de çalışmalarını basına kapalı olarak sürdürüyordu. Ligin ilk 12 haftasında Sakaryaspor'un başında görevde olan Özdemir hafta içi çalışmaların bir kısmını basına kapalı yapıyordu. Osman Özdemir'den sonra göreve gelen Engin Korukır ise bütün çalışmalarını basına açık bir şekilde sürdürüyordu.

Ahmet Yıldırım'da yeşil-siyahlıların başına geçmesiyle birlikte haftanın bazı günlerinde çalışmaları basına kapalı olarak sürdürüyor. Bu çalışmalarda takımda taktik çalıştıran Yıldırım'ın hedefi ise Sakaryaspor'un başında ilk galibiyeti elde etmek. Takımın başında 3'ncü resmi karşılaşmasına çıkacak olan 44 yaşındaki teknik adam takımla ilk galibiyeti elde ederek puslu havayı dağıtmak istiyor.

Berk İsmail ve Canberk İlk 11'e

Ahmet Yıldırım, Ankara temsilcisi karşısında sol beke zorunlu olarak Canberk'i çekecek. Recep Yılmaz'ın sakatlığı sebebiyle 2 hafta sahalardan uzak kalmasının ardından bu hafta defansın solunda Canberk'in olması kesin gözle bakılıyor.

Gol yollarında ise İlyas Çakmak'ın yerine ise oyuna girdikten etkili bir performans ortaya koyan ve son karşılaşmada fileleri havalandıran Berk İsmail Ünsal'ın sahada olması bekleniyor.

Ahmet hocanın ortasaha kurgusunda ise Savaş-Serkan-Umut üçlüsünü bozmacak. Hacı Ömer ve Mertcan'ın ise en azından hamle oyuncusu olarak Ankara'da Ahmet hoca tarafından kulübede bekliyecek.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2678304/sakaryaspor-kapali-kutu