Atabek'ten 8 ilçeye çıkartma!

MEDYABAR.COM*
Betül Demir / Duygunur Yaman

Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, sabah saatlerinde başladığı Sakarya ziyaretlerinde toplam 8 ilçeyi gezdi. Atabek, ziyaret ettiği ilçelerde belediye başkanları ve protokol üyeleriyle bir araya gelerek sona ermiş ve devam eden çalışmalar hakkında brifing aldı.

İlçelerdeki projeler hakkında rapor alan Bakan Yardımcısı Atabek, gerekli talimatları verdi. İlçelerdeki vatandaşların ve protokol üyelerinin de görüşlerini alan Atabek, şehir genelinde atılacak bazı önemli adımların müjdesini verdi.

SAKARYA İÇİN YENİ ADIMLAR

Şehirde Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bilgisi doğrultusunda önemli adımların atılacağını müjdelerken şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Bakanımızın talimatıyla Sakarya'da başta bakanlığımızla ilgili konular olmak üzere, tüm konularda yapıcı adımlar atmak amacıyla çalışmalara başladık. İlçelerimizi tek tek ziyaret edip Kaymakamlarımızdan, Belediye Başkanlarımızdan ve İlçe Başkanlarımızdan bölgeyle ilgili bilgi ve taleplerini alıyoruz. Bu çalışmalarımızı daha sonra Sayın Bakanımızın başkanlığında il üst düzey toplantısında masaya yatırıp, Sakarya'mızın her alanında atılması gereken adımların hızla atılmasını sağlayacağız. Bizler Sakaryalıların hizmetindeyiz. "

YENİ PROJE MÜJDESİ

Atabek, sosyal hizmetler konusunda yardıma muhtaç aileler için yardım çalışmalarının hızlandırıldığını ve bu konuda yeni bir projenin üzerinde çalıştıklarını kaydederek,"Dezavantajlı diyebileceğimiz vatandaşlarımıza yönelik çok önemli bir projeyi de hata geçiriyoruz. Bu kapsamda sosyal hizmet görevlilerimiz desteğe ihtiyacı olan ailelerimizle yüz yüze iletişime geçerek, onların sorunlarıyla bizzat ilgilenip çözüm üretecekler" şeklinde konuştu.

Bakan Yardımcısı Atabek Sakarya ziyareti kapsamında ilk olarak Sögütlü'yü daha sonra Ferizli, Karasu ve Kocaali'yi ziyaret etti. İlçe kaymakamlıkları ve belediyelerinde belediye başkanları ve kaymakamlardan bilgi alan Atabek, değerlendirmelerde bulundu.

Bugün 4 ilçeyle başlayan koordinasyon toplantıları bu hafta Hendek, Akyazı, Karapürçek, Kaynarca ile devam edecek. 8 ilçeden alınan raporlar daha sonra Ankara'da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam'a sunulacak.
BAKAN YARDIMCISI ATABEK'İN KUZEY BÖLGESİNDEKİ 4 İLÇEYE YAPTIĞI ZİYARETLERDEN GÖRÜNTÜLER..

Haberin Videosu

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2678424/atabekten-8-ilceye-cikartma