Özel öğrencilere gazetecilik dersi

Sakarya Halk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Cumalı, Serdivan Özel Eğitim Anaokulu 'Deniz Yıldızları' sınıfında eğitim gören özel öğrencilere gazetecilik mesleğini görsellik katarak anlattı.

İLETİŞİM SANATI

Gazetecinin bir iletişim mesleğini yerine getirdiğini vurgulayan Cumalı, kişinin hangi mesleği seçerse seçsin öncelikli olarak doğru iletişim kurmayı bilmesi gerektiğinin altını çizdi.Cumalı, "Bu nedenle her mesleğin başı iletişim. Eğer doğru bir iletişim kuramazsanız, hiçbir meslekte başarılı olamazsınız. Kendini iyi ifade edemeyen birinin, aynı zamanda da iyi bir gazeteci de olması pek mümkün değil" dedi.

FOTOĞRAF DERSİ

Öğrencilerin anlayacağı dilden gazetecilik mesleği hakkında bilgi veren Cumalı, etkinliğin 2. bölümünde ise öğrencilere fotoğraf çekimini anlattı. Tam takım teçhizatıyla öğrencilerin ilgi odağı olan Cumalı, öğrencilere pratik olarak fotoğraf makinesini de tanıttı. Renkli görüntülere sahne olan etkinlik, minik öğrencilerin fotoğraf makinesiyle arkadaşlarını fotoğraf çekmesi ve hatıra fotoğrafı çekimiyle son buldu.

- Medyabar, Medya bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2678479/ozel-ogrencilere-gazetecilik-dersi