Sakaryaspor'a acil 80 bin lira aranıyor. Yoksa...

Sakaryaspor'dan olan eski alacağı sebebiyle Sakaryaspor'un iflası için mahkemeye başvuran Yunus Akman'ın Ankara'lı avukatı tarafından isteği mahkeme tarafından olumlu karşılandı ve mahkemenin aldığı kararla 21 Mart'ta duruşma günü olarak belirlendi.

SÜREÇ NASIL İŞLEYECEK

Sakarya'da Ticaret Mahkemesi bulunmadığından Asliye Hukuk Hakimliğince görülecek dava öncesinde mahkemece belirlenen 80.000 TL'nin ilk planda yöneticiler tarafındanmahkemeye ödenmesi gerekiyor.

Şayet bu para mahkemeye ödenirse dava düşecek. Ödenmediği takdirde ise yapılacak hesaplamalar ve incelemeler sonucu A.Ş'nin mahkemece ya satışı istenecek, ya da alıcı bulunmadığı takdirde iflasına karar verilecek.

ŞU ANDA NELER OLUYOR ?

Sakaryaspor A.Ş Başkan Vekili Burhan Severcan'la yaptığımız görüşmede Severcan " bu paranın ödenebilmesi mümkün görünmüyor. Önümüzdeki hafta A.Ş'nin devri için genel kurul yapmayı düşünüyoruz. A.Ş'de benden başka kimsenin bulunmaması bizleri fazlasıyla üzüyor. Ama yapacak başka bir şey yok. " Dedi. Bu günlere gelindiğinde birçok Sakarya'lının konuya duyarlı davranmamasına üzüldüğünü belirten Severcan son olarak ta " hayırlısı ne ise o olsun dedi.

MANİSA'DAKİ OLAYLARDAN SIKINTI DUYDUM

Turgutluspor maçı sonrası taraftarların futbolculara yönelik hareketlerinden dolayı üzüntülerini belirten Severcan " keşke ben kafile ile gitseydim, belki caydırıcı olurdum" Dedi. Necmettin sert'le olayları değerlendirdiklerine de değinen Severcan " Hoca'nın morali çok bozuk. İstifa etmek istedi ama ikili konuşma sonucu ikna etmeye çalıştık ve Hoca da devam kararı aldı. Necmettin sert'in olaylar sebebiyle moralinin çok bozuk olduğunu söyleyen Burhan Severcan " bu günlerde n9e olursa olsun yine de birlik ve beraberlik içerisinde olmamız gerekiyor"diye konuştu.

HABER: SIRRI ŞANLI SPOREXPRES.COM

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2678768/sakaryaspora-acil-80-bin-lira-araniyor-yoksa