Kıratlı ASKF ve TFF Bölge Müdürlüğü'nü ziyaret etti

SAKARYASPOR ŞANLI TARİHİNE YENİDEN KAVUŞMALI

Erenler Belediye Başkan Aday Adayı Muhammet Kıratlı Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüğü ve Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunu ziyaret ederek Ferruh Sezgin ve Yaşar Zımba ile bir araya geldi. Sakarya'da futbolun gelişmesi ve Sakaryaspor üzerine fikir alış verişinde bulundular. TFF Sakarya İl Temsilcisi Tezcan Demir'inde bulunduğu ziyarette Kıratlı Sakaryaspor'un tarihteki şanlı yerine yeniden kavuşması için amatör futbolun önemine dikkat çekti.

AMATÖR FUTBOL TAKIMLARIMIZDA YILDIZLAR YETİŞMELİ

Sakarya'da amatör liglerde faaliyet gösteren 150'nin üzerinde ki futbol kulüplerimiz Sakaryaspor için ciddi bir kaynak oluşturmaktadır. Sakarya amatör futbolumuz ne kadar iyi durumda olursa o denli Sakaryaspor'umuz da iyi olur. Futbolda yaşanan ciddi ekonomik krizlerin düzeltilebilmesi adına alt yapı çok daha büyük önem arz etmektedir. Alt yapı olarak sadece Sakaryasporumuzun alt yapısın düşünmemek lazım burada bütün amatör futbol kulüplerimiz Sakaryaspor'un birer alt yapısı olarak düşünmeliyiz. Amatör futbol takımlarımızda yetişen futbolcular Sakarya'mızda yıldızlaşarak hem kendilerine hem de Sakaryaspor'umuza faydalı olabilirler dolayısıyla Amatör Futbol Kulüplerimiz şehrimiz futbolunun başarılı olmasına adına güçlendirilmeli ve desteklenmelidir.

SPORA VE SPORCUYA CİDDİ KATKILAR YAPACAĞINA İNANCIMIZ TAM

ASFK Başkanı Yaşar Zımba ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek "Erenler Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevi yaptığı süresi içerisinde spora ve sporcuya vermiş olduğu destek ve yapmış olduğu katkılardan dolayı Sayın Kıratlı'ya teşekkür ediyoruz. Bahsettiği özellikle vurguladığı alt yapı konusunda özellikle kendilerinin destekleri ile oluşturulan Erenlerspor Kulübü alt yapısı en güçlü futbol kulüplerimizin başında gelmektedir. Biz kendisine çok teşekkür ediyoruz inşallah Başkan seçildiği takdirde de spor ve sporcuya çok ciddi katkılar yapacağına inancımız tamdır" diyerek ziyaretlerinden dolayı Kıratlı'ya teşekkür etti.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2678782/kiratli-askf-ve-tff-bolge-mudurlugunu-ziyaret-etti