Avukatı vuran saldırgan suç makinası çıktı


Aziz Güvener'in haberi

ADAPAZARI'nda avukat A.G.y bürosunun önünde vurduktan sonra kaçan İstanbul Gaziosmanpaşa'da bir kişiyi de öldürüp bir kişiyi de yaralayan Süleyman A, Artvin Hopa Sınır Kapısından Gürcistan'a çıkmak isterken yakalanarak tutuklandı.

Konuyla ilgili açıklama Sakarya İl Emniyet Müdürlüğünden geldi

Yapılan açıklamayagöre Adapazarı şehir merkezinde Kavaklar Caddesi üzerinde bulunan bir işhanının önünde2 ay önce meydana gelen olayda Sakarya Barosu'na kayıtlı olan avukat A.G.(35) bürosunun önünde kimliği belirlenemeyen bir kişi tarafından silahlı saldırıya uğradı.Bacağından yaralanan avukat Günaydın hastaneye kaldırıldı.

Olay sonrasında yapılan araştırmadasaldırıyı daha önce karıştığı suçlardan sabıkası bulunan Süleyman Akça'nın gerçekleştirdiği belirlendi. Olay yerinde bulunan mermi çekirdeğinin incelenmesi sonrasında SüleymanA.'nın olayda kullanmış olduğu tabancanın saldırıdan 3 gün önce 11 Kasım tarihindeİstanbul Gaziosmanpaşa ilçesi, Küçük köy mevkiinde meydana gelen R.S'nın öldürülmesive B.Y isimli şahsın yaralanması olayında da kullanıldığı Kriminal raporundan tespit edildi.

Hakkında Yakalama kararı bulunan Süleyman A.Artvin-Hopa Sarp sınır kapısında Gürcistan'a çıkmak isterken yakalanarak sevk edildiği mahkemecetutuklanarak Artvin-Arhavi Ceza Evi Müdürlüğüne teslim konuldu.

Saldırıyla ilgili emniyetten yapılan açıklama şöyle..

23.07.2015 günü saat 01:00 sıralarında Karaosman Mahallesi Devoğlu Caddesi üzerinde ,Ş.Bisimli şahsın Ateşli Silahla Kasten yaralanması, 14.10.2015 günü Saat:17.40 sıralarında avukatA.Gisimli şahsın Atatürk Bulvarı Mesaret İş Merkezi içerisi Kat:1de bulunan avukatlık bürosu önünde Ateşli Silahla Kasten Yaralanması Olayları ile ilgili olarak yapılan araştırmalar ve çalışmalar neticesinde, olayların şüphelisinin (34 yaş)S.Aisimli şahıs olduğu tespit edilmiş, şüpheli S.A hakkında yakalama kararı çıkartılmıştır. Ayrıca firari şüpheli S.Anın olayda kullanmış olduğu tabancanın 11.10.2015 günü Gaziosmanpaşa ilçesi, Küçük köy mevkiinde meydana gelenR.Sisimli şahsın ateşli silahla kasten öldürülmesi veB.Yisimli şahsın yaralanması olayında da kullanıldığı Kriminal raporundan tespit edildiği bildirilmiştir .Hakkında Yakalama kararı bulunan firari şüpheliS.A,11.12.2015 günü Artvin-Hopa Sarp sınır kapısında yakalanmış, sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak Artvin-Arhavi Ceza Evi Müdürlüğüne teslim edilmiştir.

İl Emniyet Müdürlüğü tüm unsurları ile birlikte her türlü suç ve suçluya karşı mücadeleye aralıksız devam edecektir.


Kamuoyuna duyurulur.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2679115/avukati-vuran-saldirgan-suc-makinasi-cikti