SAÜ Vakfı Okulları'nda Mevlana anıldı

Mevlâna Haftası nedeniyle derslede sevgi ve hoşgörü kavramlarına değinilerek Mevlana'nın 7 öğüdünü öğretildi. Aynı zamanda Mevlana tanıtılıp biyografisi öğrencilere aktarıldı. Etkinlikler kapsamında Ney dinletisi eşliğinde Mevlâna Hazretleri kostümüyle 6/C sınıfından Mehmet Âkif Er "Ben Mevlânayım!"sunumunu gerçekleştirdi.

Mevlâna kostümüyle İlköğretim ve ortaokuldaki tüm sınıfları tek tek ziyaret etti. Kendini tanıttı, hayat felsefesine kısaca değindi. Mevlana'nın "Ne ol Ne Olma''şiirini sınıf ziyaretlerinde okudu.

Program öğrencilerine gül suyu ikrâmıyla son buldu.

SAÜ vakfı Özel Okulları tarafından etkinliklerle ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

Mevlâna Haftası etkinlikleri kapsamında Vakıflı öğrenciler Ney'in hüzzam sesiyle yüzyıllar öncesine zaman yolculuğuna çıktılar.Ya Olduğun Gibi Görün Ya da Göründüğün Gibi Ol" sözüyle tanıdığımız Türk BüyüklerimizdenMevlâna Hazretlerini tanımak bizim için büyük bir onurdu.13. yüzyıldan bu yana insanlığa yaptığı çağrıyla, sevgi, barış, hoşgörü ve kardeşliğin hakim olduğu bir hayat felsefesini insanlara aktarmada önemli bir rol oynadı.Bizleri evrensel öğretileriyle baş başa bırakan Mevlâna'yı her yıl anmaktayız.Vakıf Okulları olarak etkinlikte emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2679362/sau-vakfi-okullarinda-mevlana-anildi