Trafik kazası raporu korkuttu!

Emniyet Müdürlüğü'nden bugün yapılan açıklamada şehrin Ağustos ayı trafik raporu sunuldu.

İşte 1 y içerisinde meydana gelen tüm trafik vukuatlarlarını içeren o rapor:

"Trafik güvenliğinin arttırılması ve korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2014 yılı Ağustos ayı içerisinde toplam 56.472 araç kontrol edilmiştir.

Ağustos ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda kusurlarından dolayı 968 araç trafikten men edilmiş, 136 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

Alınan tüm etkin önlemlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2014 yılı Ağustos ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 210 maddi hasarlı, 333 yaralamalı, 3 ölümlü olmak üzere toplam 546 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 611 vatandaşımız yaralanmış, 4 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir.

Valiliğimizce, İlimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azaltılması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no'lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmesi hususlarında vatandaşlarımızın ilgisi ve desteklerine büyük ihtiyaç vardır."

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2679401/trafik-kazasi-raporu-korkuttu