BBP: "Adaylarımızı çekmeyeceğiz"

Büyük Birlik Partisi (BBP), MHP'den belediye başkan aday adaylığı başvurusu yapan ancak Cumhur İttifakı nedeniyle aday gösterilmeyen Hendek'ten Turgut Babaoğlu, Karapürçek'ten Cavit Karslı ve Kaynarca'dan Mustafa Boğaz'ı belediye başkan adayı olarak açıkladı.

Son günlerde Ak Parti ile BBP Genel Merkezlerinin görüşmeleri üzerine "BBP Cumhur İttifakına girecek, adaylarını çekecek" söylentileri üzerine BBP İl Teşkilatından açıklama yapıldı.

BBP'nin açıklaması şu şekilde:

" Son günlerde Sakarya ve 16 ilçemizde partimize yoğun talep ve ilgi ile karşı karşıyayız İl ve ilçe yönetimleri olarak halkımızdan gelen olumlu talepleri teveccüh ile karşılıyor ve bütün ilçelerimizde yoğun bir şekilde çalışıyoruz.
Sakarya'mız için en uygun adaylar ile yarış içersindeyiz Bu yarışın en büyük favorilerinden birisi olduğmuzdan kimsenin şüphesi olmasın.
Büyük Birlik Partisi'nin adaylarını geri çekeceğine ve ittifak içersinde olacağına dair söylentiler asılsızdır, uydurmadır gardımızı düşürme politikasıdır. Şunu tüm Halkımızın bilmesini istiyoruz Sakarya'nın hiç bir ilçesinde ittifak yapılmayacak ve kendi adaylarımız ile seçime gireceğiz.
Bu tür söylentilere aldırmadan seçim çalışmalarımıza olduğundan çok daha fazla Teşkilatlarımız ile çalışacağız.
Saygılarımızla"

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2679497/bbp-adaylarimizi-cekmeyecegiz