Hakeme kafa attı maç yarıda kaldı

Olay sonra açıklama yapan Kulüp Başkanı İsa Sezer, İbrahim'le yolların ayrıldığını söyledi.

1'inci Amatör Lig B Grubunun 10'uncu haftasında Çınarlık Gençlikspor, temsilcimiz Akçayspor'la karşı karşıya geldi. Çınarlık Gençlikspor'un 1-0 üstünlüğü ile devam eden müsabakanın 60'ıncı dakikasında Akçaysporlu oyuncu İbrahim, müsabaka hakemi Süleyman Hilmi Metin'i kafa atarak darp etti. Maç olay sonrası karşılaşma hakemi tarafından tatil edildi.

TFFHGD'den Kınama

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Sakarya Şubesi yaşanan olayın ardından bir kınama mesajı yayınladı.

Mesajda şu ifadelere yer verildi:

"Ne yazık ki bugün futbolun katilleri görev başındaydı. Çınarlık Gençlikspor-Akçayspor arasında oynanan müsabakada kendini bilmez bir kişi Süleyman Hilmi Metin hocamızı darp etmiştir. Bu çirkin olayın hukuki boyutlarının en yakın takipçisi olacağımızın bilinmesini isteriz. Süleyman Hilmi Metin hocamıza ve ekibine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor olaylara karışanları önce Allah'a sonra Yüce Türk Adaletine havale ediyoruz."

Futbolcuyla yollar ayrıldı

Akçayspor Kulüp Başkanı İsa Sezer, yaptığı açıklamada müsabaka hakemi Süleyman Hilmi Metin'i darp eden futbolcu ile yollarını ayırdıklarını duyurdu.

Bu tip olaylara müsmaha gösteremeyiz

Yaşanan tatsız olay nedeni ile başta hakem camiası olmak üzere tüm Sakaryalı futbol severlerden özür dilediklerini belirten Başkan Sezer, "Akçayspor'un bu tarz olaylarla anılması bizim için oldukça üzüntü verici. Bu ve buna benzer benzer, sportmenlikle alakası olmayan olayların tekrarlanmaması için gereken her şeyi yapmak için kararlıyız. Bu olaya sebebiyet veren İbrahim isimli futbolcu ile Akçayspor'un hiçbir bağlantısı kalmamıştır" dedi.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2679849/hakeme-kafa-atti-mac-yarida-kaldi