Cumhurbaşkanı Gül'ün portresini yapıyor

Sapanca ilçesinde işadamı Ahmet Şahin'a ait Doğapark'ta Uluslararası Ressamlar Buluşması'na katılan TBMM'nin ilk ve son ressamı Çallı, 3 Haziran'daki Sakarya ziyareti öncesinde Cumhurbaşkanı Gül'ün portresini yapıyor.
Ressam Çallı, kendilerini Doğapark Portakal Çiçeği Kolonisi'nde ağırlayan Ahmet Şahin'in Cumhurbaşkanı Gül'ün resmini yapmasını istediğini belirterek, "Ahmet Şahin bana Cumhurbaşkanı Gül'ün koloniyi ziyaret edeceğini belirterek benden kendisinin portresini yapmamı istedi. Sayın Cumhurbaşkanımız buraya ziyarete gelecek. O ziyarette bu tabloyu takdim edeceğiz. Tabloyu çok özenerek hazırlıyorum. Malum karşınızdaki insan Cumhurbaşkanı. O makamda olan insanın portresi. Daha önce de Atatürk'ten günümüze tüm cumhurbaşkanlarımızın portrelerini çalıştım. Önce Dolmabahçe Sarayı'ndaydım. Cumhuriyet döneminde saraya atanan ressam oldum. 1980 yılında İstanbul'dan Ankara'ya taşındım ve 1988 yılında Meclis'in kadrolu ressamı oldum. Diğer cumhurbaşkanlarımızdan bugüne bu son tablom. Sadece önceki Cumhurbaşkanımız Ahmet Necdet Sezer'in portresi yarım kaldı. Cumhurbaşkanımıza tabloyu takdim ederken burada olacağımı düşünüyorum" dedi.
Cumhurbaşkanı Gül'ün İzmir'de açtığı sergiyi gezdiğini ifade eden Çallı, "İzmir'deki bir otelde sergim vardı. Sayın Cumhurbaşkanı da İzmir'deydi. Kendisi sergimi gezdi. O günlerde sergim sırasında görüştük. Çok garip bir rastlantı, arka arkaya böyle olaylar takip etti. Cumhurbaşkanımızın portresini burada yapmak nasip oldu. Gönül isterdi ki tabii kendisi poz versin. Aslında önce kendisinden başlamak lazım. Aslında bunu çok isterim ama çok vakti olduğunu sanmıyorum. Çok yoğun bir insan" diye konuştu.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2680037/cumhurbaskani-gulun-portresini-yapiyor