Defin yılbaşı tatiline takıldı!

Hendek Başpınar Mahallesi'nde ikamet edenİsmail, Nihat veCevat Kuş'un annesiMünire Kuş bu sabah vefat etti.

Cenazesi Başpınar Mahallesi'ndeki ikametgahından alınarak Hendek Büyük Camii'ye getirildi.Kılınan öğle namazına müteakip Hendek Aile Kabristanlığına defnedildi.

Merhum Münire Kuş'un vefatıiledefin işlemlerini başlatan aile yakınları karşılarına çıkan bürokratik engellere ateş püskürdü.Kuş'un aile yakınları;"Zaten biz acımızla uğraşıyoruz birde üstüne üstlükyeni yıl tatili olmasını gerekçe gösteren bürokrasinin buhantal yapısı acımızı bir kez daha fazlalaştırdı. Tatilde olsa nöbetçi tabip uygulamasının olmayışının bir açıklaması olmalı"diyerek tepkilerini ortaya koydular.

Ancak aile bireyleri gittikleri her kapıdan ya yılbaşı tatili olması münasebeti ile doktorun bulunmadığı ya dabu görevin kendilerinde olmadığı yönünde sözlerle çaresizlik yaşadı. Aile bireyleri; "Ölüm nedeniyle defin ruhsatını almak için tatilin bitmesini mi bekleyeceğiz"şikayetini beraberinde getirdi.

Aynı gün aynı camide ikinci bir cenaze daha vardı.Dereboğazı mahallesinde ikamet eden Hendek mimarlarından Yusuf Ziya Demirhan'ın kayınvalidesi,Metin veReşat Aksoy'un anneleriŞadiye Aksoy'da Büyük Camii'nde kılınan öğlen namazının ardından Hendek Aile Kabristanlığında defnedildi.

AHMET ÇİLECİ HENDEK

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2680188/defin-yilbasi-tatiline-takildi