Başkan Öztürk Erenler gençleriyle buluştu

BU ŞARKI BİTMEZ

Gençlik buluşmasında ilk kürsüye çıkan isim Erenler Belediye Başkan Yardımcısı Muhammet Kıratlı oldu. Kıratlı aydınlık geleceğimiz sizlersiniz diyerek başladığı konuşmasında gençlere 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini anlattı. Kıratlı "Ne diyor Üstat Necip Fazıl Kısakürek, Bir gün akşam olur, biz de gideriz ama bu şarkı ilelebet bitmez. Mekke'den Medine'ye olan bin 436 yıllık hicretimiz bitmez. Malazgirt'teki akınımız, İstanbul'daki fethimiz bitmez. Büyük Türk Milleti 15 Temmuz'da tıpkı Çanakkale'de olduğu gibi topyekûn kendini ortaya koyarak hain darbe girişimi engellendi. Tarih 15 Temmuz direnişini altın harflerle yazacak" dedi.

SÖZ SAHİBİ OLACAKSINIZ

"Milletimiz o gün darbeye hayır dedi, inşallah 16 Nisan'da da milli iradeye, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine evet diyerek yeni bir tarihi zaferin altına imza atacak. 16 Nisan'da hep birlikte halk oylaması için kurulacak sandık başına gideceğiz. 16 Nisan'da yapılacak seçim herhangi bir seçim veya parti tercihi değil. Ülkemizin güçlü geleceğine evet diyeceğiz. Evet, tercihi yapacağımız maddelerin arasında 18 yaşa seçilme de var. Çağ kapatıp çağ açan Fatih Sultan Mehmet'in torunları olan siz gençler; Fatih'ten daha genç yaşta yeniçağa damgasını vuracak Büyük Türkiye'de söz sahibi olacaksınız " dedi.

GENÇLİK KENDNİ İSPATLADI

Erenler 'de gerçekleşen gençlik buluşmasının finalinde kürsüye çıkan Belediye Başkanı Cavit Öztürk gençliğin birçok noktada kendini ispatladığını söyledi. Başkan Öztürk, devletinin ve milletinin yanında yer Milliyetçi Hareket Partisi genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye teşekkür etti. Öztürk "Evet bu gençlik birçok noktada kendini ispatlamıştır değerli kardeşlerim. Türkiye Cumhuriyeti yaklaşık 100 yıllık bir devlet. Ancak tüm cihana hükmetmiş altı yüz yıllık bir geçmişe sahip bir milletin fertleriyiz. 16 Nisan'dan sonra yeniden cihanda güçlü bir devlet olabilmenin önünü açacak tercihimizi yapacağız"

BİZ HÜR YAŞARIZ

Başkan Öztürk geçmişten günümüze saldırıların bitmediğini ve gelecekte de haçlıların saldırılarına maruz kalınacağını belirterek "Türkiye hep şer odaklarının saldırısı altında oldu. Çünkü baş eğmeyen, diz çökmeyen bir milletiz biz. Irak'ta, Suriye'de yapılanlar bizim ülkemizde işe yaramadı. Hiçbir zamanda yaramayacak. Bizim genlerimizde hür yaşamak var, bağımsızlık var" Başkan Öztürk "gezi olayları, 17/25 Aralık ile bizi parçalamayı başaramayanlar 15 Temmuz'u yaptılar. Milletin direnişiyle bu hamleleri de boşa çıktı" dedi

ONLARIN İŞİNE GELMİYOR

Gençlik buluşmasında referandum sürecinde Avrupa'nın tavrını değerlendiren Başkan Öztürk "Dün gezide hedefine ulaşamayan Avrupa bugün ülkenin önünü açacak sistem değişikliğine karşı çıkıyor. Çünkü onların işine gelmiyor bizim güçlenmemiz. Avrupa terör örgütleriyle, hainlerle iş tutup, kendi istediklerini bize dayatmaya çalıştıkça Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'da onlara faşist ve nazi demeye devam ediyor. Dünya'da Müslüman âleminde yaşananları görüyoruz. Sadece Türkiye'nin değil İslam âleminin geleceği için 16 Nisan'da evet demeliyiz" dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2680723/baskan-ozturk-erenler-gencleriyle-bulustu